more_horiz

Ponadpartyjna uchwała w obronie Jana Pawła II. Poseł PiS: atakujący mogli chcieć polaryzować społeczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2023 18:29
- Być może ci ludzie nie spodziewali się tak mocnej reakcji wielu środowisk, wielu osób, polityków i naukowców. Osób, które niekoniecznie są związane ze środowiskiem katolickim. Nie spodziewali się także, że w tej sytuacji dojdzie do ponadpartyjnego porozumienia Polskiego Stronnictwa Ludowego i Prawa i Sprawiedliwości - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Andrzej Kryj.
Andrzej Kryj: wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobro jest bardzo kuriozalny
Andrzej Kryj: wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobro jest bardzo kuriozalnyFoto: PR24

Sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. "Za" głosowało 271 posłów, 43 było przeciw, a czterech się wstrzymało.

Sejmowa uchwała to odpowiedź na zmasowane ataki na Jana Pawła II w mediach. W publikacjach Ojcu Świętemu zarzuca się m.in. brak reakcji na przypadki pedofilii wśród osób duchownych. 

"Atak przeprowadzony w zmasowany sposób"

- Ci, którzy rozpoczęli tę całą kampanię, mieli swoje określone cele. Atak na św. Jana Pawła II został przeprowadzony w zmasowany sposób. Uderzono w kilku bardzo ważnych poczytnych gazetach, na platformie internetowej i w telewizji - podkreślił Andrzej Kryj.

- Miejmy świadomość, że być może ci ludzie nie spodziewali się tak mocnej reakcji wielu środowisk, wielu osób, polityków i naukowców. Osób, które niekoniecznie są związane ze środowiskiem katolickim. Nie spodziewali się, że w tej sytuacji dojdzie do ponadpartyjnego porozumienia Polskiego Stronnictwa Ludowego i Prawa i Sprawiedliwości, i powstanie ta uchwała, w której przypominamy zasługi św. Jana Pawła II i bronimy jego imienia - dodał poseł PiS.

Jak zaznaczył polityk, "być może atakujący chcieli polaryzować społeczeństwo". - Być może chcieli, aby w tym momencie spór o Jana Pawła II przykrył jakieś inne sprawy - powiedział Andrzej Kryj.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:33 _PR24_AAC 2023_03_10-17-35-48.mp3 Andrzej Kryj o atakach na Jana Pawła II (Rozmowa PR24) 

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Andrzej Kryj (PiS)

Data emisji: 10.03.2023

Godzina emisji: 17.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także