more_horiz

Władysław Teofil Bartoszewski: PSL jest niedoszacowany w sondażach. Od 1990 roku zawsze byliśmy w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 17:33
Szymon Hołownia - z tego, co słyszę - wystosował do PO zaproszenie do tego, żeby rozmawiać na tematy programowe, czyli z czym my idziemy do wyborów.  My już z nimi rozmawialiśmy, Lewica też jest gotowa rozmawiać o programie. Ale dziwnym trafem, jeśli chodzi o Koalicję Obywatelską, to oni mówią: "program to się zrobi, jak wygramy wybory". No ja nie wiem, czy to jest właściwa oferta dla wyborców - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL-u Władysław Teofil Bartoszewski.

"Gazeta Wyborcza" opublikowała w poniedziałek opracowanie sondażu, z którego ma wynikać, że wyłącznie wystawienie jednej listy da opozycji szansę na pokonanie Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach. W Polskim Radiu 24 komentował to poseł PSL-u Władysław Teofil Bartoszewski.

Bartoszewski: PSL od 1990 roku zawsze wchodzi do Sejmu

Gość audycji zauważył, że nie ujawniono wyników sondażu, lecz wyłącznie jego opracowanie. Wynikać ma z nich, że wyłącznie sformowanie jednej listy może dać szansę opozycji na zwycięstwo, jednak przy okazji opracowania dokonano szeregu działań, które budzą wątpliwości. Jak mówił polityk, wzięto pod uwagę odpowiedzi tylko tych osób, które deklarują udział w wyborach "z całą pewnością", a już nie tych, którzy wybrali opcję "być może".

Ponadto - mówił Bartoszewski - w części sondażu pominięto PSL, który w jednym wariancie nawet nie przekracza progu. Tymczasem - zauważył - od 1990 roku nie było sytuacji, w której PSL - partia obchodząca w tym roku swoje 127-lecie - nie weszło do Sejmu. W sondażach partia ta zawsze jest niedoszacowana, stwierdził gość audycji.

"KO chce o programie rozmawiać po wyborach

- Myśmy zawarli porozumienie z panem Szymonem Hołownią i jego partią Polska 2050 w sprawach merytorycznych, czyli programowych. Wykonaliśmy to, o co apeluje Platforma Obywatelska, czyli pracować nad połączeniem - mówił Władysław Teofil Bartoszewski.

- Szymon Hołownia - z tego, co słyszę - wystosował do PO zaproszenie do tego, żeby rozmawiać na tematy programowe, czyli z czym my idziemy do wyborów (...). Hołownia mówi: usiądźmy - wszystkie partie - razem i rozmawiajmy. My już z nimi rozmawialiśmy przez dłuższy czas i pewne rezultaty tego są. Lewica jest gotowa też usiąść i rozmawiać na tematy programowe. Ale dziwnym trafem, jeśli chodzi o Koalicję Obywatelską, to oni mówią: "program to się zrobi, jak wygramy wybory". No ja nie wiem, czy to jest właściwa oferta dla wyborców - zaznaczył Bartoszewski.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:39 [PR24]PR24 (mp3) 20 marzec 2023 16_35_53_Bartoszewski.mp3 Władysław Teofil Bartoszewski: od 1990 roku nie było Sejmu, do którego nie wszedłby PSL ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Władysław Teofil Bartoszewski (PSL)
Data emisji: 20.03.2023
Godzina emisji: 16.35

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także