more_horiz

Adam Gawęda: opozycja nie umie nic sama wymyślić, czeka na propozycje PiS

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2023 19:27
- Opozycja dzisiaj szuka dla siebie miejsca i jest bardzo reaktywna. Nie potrafi nic sama wymyślić, nie potrafi skonstruować swojego programu - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Adam Gawęda. Jego zdaniem PiS tym odróżnia się od opozycji, że planuje i realizuje swoje plany. Opozycja, kiedy rządziła, tylko planowała.

Goszczący w Polskim Radiu 24 Adam Gawęda został zapytany o bliskość programową Prawa i Sprawiedliwości oraz Lewicy. Jak zauważono w audycji, w kwestiach społecznych oba ugrupowania postulują podobne kwestie i popierają się wzajemnie.

Adam Gawęda o programie społecznym PiS

Poseł PiS stwierdził, że zarówno PiS, jak i Lewica traktują programy społeczne nie jako koszt, ale jako inwestycję w rodzinę, w młodych ludzi, w Polskę i Polaków.

- Nas zasadniczo odróżnia sposób realizacji. Lewica tym się od nas odróżnia, że bardzo mocno w wychowanie młodego człowieka wprowadza ideologię. My uważamy, że w przypadku młodego człowieka wartości, dom rodzinny, to, czego w młodym okresie życia się doświadcza, powinny w przyszłości procentować, powinny mu pozwolić się usamodzielnić - mówił Adam Gawęda.

"Opozycja jest reaktywna, czeka na propozycje PiS, nie ma programu

Poseł odniósł się do innych partii opozycyjnych, między innymi PSL-u, które było pierwszą partią opozycyjną popierającą 500+. Teraz to ugrupowanie chce ograniczenia waloryzacji programu do kwoty 800 zł. - Opozycja dzisiaj szuka dla siebie miejsca. (...) Opozycja jest bardzo reaktywna. Nie potrafi nic sama wymyślić, nie potrafi skonstruować swojego programu. Czeka tylko, aż Prawo i Sprawiedliwość wymyśli kolejne dobre propozycje - ocenił polityk.

Jego zdaniem program PiS-u wybiega w przyszłość. - My planujemy i realizujemy. To nas odróżnia od opozycji. Opozycja planowała (...) i nic nie była w stanie zrealizować - mówił Gawęda.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:14 [PR24]PR24 (mp3) 23 maj 2023 17_35_37_Gawęda.mp3 Adam Gawęda o programie PiS i opozycji ("Rozmowa RP24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Adam Gawęda ("Rozmowa PR24")
Data emisji: 23.05.2023
Godzina emisji: 17.35

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także