more_horiz

Tusk zmarginalizuje inne partie opozycji? Poseł PiS: marzy, by błagali go o wspólną listę

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2023 18:29
- Ci politycy dali się wciągnąć w grę Tuska pod nazwą "marsz 4 czerwca". Jeżeli liderzy PSL i Polski 2050 nie zachowają podmiotowości swoich formacji, to Tusk ich "zje". Będą błagać lidera PO o jedną listę opozycji. Takie jest marzenie Tuska - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Dariusz Stefaniuk.
Dariusz Stefaniuk
Dariusz StefaniukFoto: PR24

W niedzielę w Warszawie odbył się marsz opozycji, zorganizowany przez Platformę Obywatelską. Wzięli w nim udział także liderzy i politycy mniejszych formacji opozycyjnych - Nowej Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050.

Pierwsze sondaże, które pojawiły się po marszu, jednoznacznie wskazywały na spadek poparcia dla PSL-u i Polski 2050.

Strategia Donalda Tuska

Gość PR24 zaznaczył, że lider Platformy Obywatelskiej obecnie realizuje strategię, którą można streścić zdaniem: "jeżeli się nie załapiecie na szalupę, która się nazywa jedna lista, to was nie będzie".

- To narracja Donalda Tuska od samego początku. Tusk powiedział: "albo jedna lista, albo was nie będzie". I dotyczyło to wszystkich partii opozycyjnych, które nie wejdą na jedną listę. To strategia Platformy Obywatelskiej, którą zaczęli dzisiaj realizować - podkreślił Dariusz Stefaniuk. 

Jego zdaniem "to wielki błąd, zarówno Lewicy, jak i PSL-u oraz Szymona Hołowni, że dali się wciągnąć w tę grę". - Poszli na marsz, ale krupierem był już tylko Donald Tusk - stwierdził poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Według niego wspomniani politycy opozycji "weszli w grę Tuska". - Uważam, że jeżeli nie będą mieli swojej podmiotowości, to Tusk ich po prostu zje. Chciałby doprowadzić do tego, żeby w wakacje błagali go o jedną listę. To marzenie Tuska - podsumował Dariusz Stefaniuk. 

Czytaj także:


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
11:08 PR24 2023_06_06-17-34-50.mp3 Dariusz Stefaniuk o marszu opozycji w Warszawie (Rozmowa PR24) 

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Dariusz Stefaniuk (PiS)

Data emisji: 6.06.2023

Godzina emisji: 17.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także