more_horiz

"Pokaz hejtu i niezrozumienia demokracji". Radosław Fogiel o protestach opozycji

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2023 10:53
- Widzimy od kilku dni, że ten marsz jest marszem nienawiści. Świadczy o tym to, co wczoraj widzieliśmy, ohydne, knajackie, wzywające do nienawiści i przemocy nagranie Andrzej Seweryna (…). Jestem przekonany, że to będzie pokaz hejtu, pokaz nienawiści, pokaz kompletnego niezrozumienia demokracji - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość).
Radosław Fogiel o rosnącej inflacji: kryzys, z którym się dziś mierzymy, ma wymiar globalny
Radosław Fogiel o rosnącej inflacji: kryzys, z którym się dziś mierzymy, ma wymiar globalnyFoto: PR24/AK

Antyrządowy marsz opozycji wyruszy w południe w Warszawie z Placu na Rozdrożu, przejdzie na Plac Zamkowy. Uczestniczą w nim, oprócz lidera PO Donalda Tuska, przedstawiciele innych ugrupowań opozycyjnych- Lewicy, PSL i Polski 2050 Szymona Hołowni. Marsz ma być także sprzeciwem wobec uchwalonej przez Sejm ustawy o powołaniu państwowej komisji do spraw zbadania rosyjskich wpływów.

"Tradycja nienawiści, obawy przed tym, co polskie"

Radosław Fogiel zauważył, że opozycja nie kliku od lat wykorzystuje datę 4 czerwca do ataków na Prawo i Sprawiedliwość i środowiska patriotyczne. - To jest już ponad 30. letnia tradycja, przecież to 4 czerwca 1992 przy walnym udziale Donalda, to słynne słowa "panowie, policzmy głosy", obalono rząd Jana Olszewskiego, pierwszy w pełni niekomunistyczny rząd III RP, rząd, który nie chciał żebyśmy zostali zwasalizowani przez kogokolwiek. Ta niedobra tradycja, tradycja nienawiści, obawy przed tym, co polskie, cały czas jest podtrzymywana przez cześć środowisk politycznych w Polsce - zauważył.

"Polska jest państwem demokratycznym"

- Uderza mnie u przedstawicieli opozycji "legendowanie się" przez najbardziej zagorzałych zwolenników opozycji na prześladowanych, jakby żyli w latach 70., albo wręcz pod zaborami (…). Mamy czarnowidztwo opozycji, która twierdzi, że będą jakieś kordony, ktoś będzie ich wstrzymywał (…). To absurd, Polska jest państwem demokratycznym, w którym każdy ma prawo gromadzić się i demonstrować, co za chwilę opozycja udowodni nam po raz kolejny. Nie zmieni to faktu, że przy najbliższej takiej okazji znowu będziemy słyszeć o tym, że są prześladowani - dodał gość audycji.

Posłuchaj
25:32 PR24 2023_06_04-09-33-24.mp3 Radosław Fogiel o protestach opozycji (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj także:

W sieci pojawiło się nagranie z wulgarnymi wypowiedziami aktora Andrzeja Seweryna. W wideo, które na początku w sieci opublikował, a później usunął Tomasz Lis, aktor wzywa do siłowego rozprawienia się z obecnym rządem i nawołuje do przemocy.

Więcej w zapisie audycji.


* * *

Audycja: Przekładaniec Jachowicza

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Radosław Fogiel

Data emisji: 04.06.2023

Godzina emisji: 09.33

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także