more_horiz

Posłowie PO poręczyli za podejrzaną o przemyt migrantów. Król: w mediach nielubiących PiS będzie o tym cicho

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2023 18:00
Dwóch posłów PO Tomasz Olichwier i Tomasz Aniśko poręczyło w sądzie za kobietę, która trudniła się przemytem nielegalnych migrantów z Białorusi do Europy. - Zakładam, że w mediach, które Prawa i Sprawiedliwości nie lubią, ten wątek będzie bardzo mało poruszany - stwierdził w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Król.

"Kobieta kierowała grupą i żądała nawet 5000 euro za przewiezienie migranta do Niemiec. Mimo poręczenia sąd orzekł areszt dla przemytniczki" - poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik w serwisie X (d. Twitter).

Przemycała migrantów, poręczyli za nią posłowie PO. "W mediach niechętnych PiS będzie o tym cicho"

Z kolei w TVP Info Maciej Wąsik powiedział, że podejrzana o kierowanie grupą przemytników migrantów Ewa M. organizowała zbiórki pieniędzy na ich rzecz. W Polskim Radiu 24 odniósł się do tego poseł PiS Piotr Król.

- Zakładam, że w mediach, które Prawa i Sprawiedliwości nie lubią, ten wątek będzie bardzo mało poruszany, a ten wątek dotyczący wiz będzie rozdmuchiwany do niebotycznych rozmiarów - mówił Piotr Król.

O sprawie wiz Piotr Król stwierdził z kolei w Polskim Radiu 24, że im więcej faktów będzie się pojawiać, tym bardziej będzie się okazywać, że "z wielkiej chmury mały deszcz".

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
10:55 [PR24]PR24 (mp3) 15 wrzesień 2023 16_36_12_Król.mp3 Piotr Król o sprawie przemytniczki migrantów ("Rozmowa PR24")

Zobacz także na niezalezna.pl: Von der Leyen zaprosiła migrantów do Europy. Sakiewicz: Z powodu działań KE mamy dwa duże problemy

Zobacz także na niezalezna.pl: Afera przemytnicza Platformy. Czy Donald Tusk wie, co robili jego posłowie?

* * *

Audycja: Rozmowa PR24
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Piotr Król (PiS)
Data emisji: 15.09.2023
Godzina emisji: 16.35

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także