more_horiz

Planowanie przestrzenne w Warszawie. Poseł PiS: jest robione pod deweloperkę

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2023 17:36
- Planowanie przestrzenne w Warszawie jest robione pod pewien układ, pod deweloperkę. Nie ma w tym żadnej wizji, niezależnie od tego czy rządziła Hanna Gronkiewicz-Waltz czy jak teraz, kiedy rządzi Rafał Trzaskowski - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Zdzisław Sipiera. 
Zdzisław Sipiera: planowanie przestrzenne w Warszawie jest robione pod deweloperkę
Zdzisław Sipiera: planowanie przestrzenne w Warszawie jest robione pod deweloperkę Foto: Robert Bartosewicz/Polskie Radio

Mieszkańcy stolicy coraz częściej skarżą się na różne przedsięwzięcia realizowane przez warszawski ratusz. Wskazują miedzy innymi na chaotyczny ich zdaniem przebieg inwestycji drogowych, czy niepotrzebne - jak mówią - zwężanie niektórych ulic

Zdaniem gościa PR24 "Warszawa powinna być zarządzana tak, jak była zarządzana przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego". - Wówczas był konkretny pomysł na stolicę, były inwestycje. Ludzie wiedzieli do czego dąży prezydent - podkreślił Zdzisław Sipiera. 

"Lech Kaczyński był człowiekiem zaangażowanym"

- Pracowałem z Lechem Kaczyńskim, to był naprawdę człowiek wybitny. Jeśli się szło z nim rozmawiać, to on przedstawiał konkrety, było widać, że był człowiekiem zaangażowanym w 100 procentach - dodał polityk.

Czytaj także w i.pl: Jak powinno wyglądać logo Platformy Obywatelskiej? Premier Mateusz Morawiecki ujawnia to w najnowszym spocie Prawa i Sprawiedliwości

Według niego obecnie "planowanie przestrzenne w Warszawie jest robione pod pewien układ, pod deweloperkę". - Nie ma w tym żadnej wizji, niezależnie od tego czy rządziła Hanna Gronkiewicz-Waltz czy jak teraz, kiedy rządzi Rafał Trzaskowski - stwierdził poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

Gość PR24 ocenił także sposób sprawowania funkcji prezydenta Warszawy przez Rafała Trzaskowskiego. - Moim zdaniem ta funkcja go nudzi. Będąc w większości na uczelni, poza Warszawą, jest prezydentem nominalnie. Tak naprawdę stolicą rządzi kto inny - podsumował Zdzisław Sipiera. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
09:45 Sipiera.mp3 Zdzisław Sipiera o zarządzaniu Warszawą (Rozmowa PR24) 

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Zdzisław Sipiera (poseł PiS)
Data emisji: 26.09.2023
Godzina emisji: 16.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także