X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Propozycje gospodarcze wicepremiera Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 16:34
- Nie chodzi tylko o to, by Polska była nowoczesnym, zamożnym krajem z gospodarką dającą ludziom możliwość rozwoju i życia na wysokim materialnym poziomie, ale także o to, by Polacy mogli być dumni z Polski i jej gospodarczych osiągnięć – powiedział podczas Kongresu PiS wicepremier Morawiecki. Dodał, że Polacy nie muszą za wszelką cenę gonić zamożności państw zachodnich. Wyjaśnił, że byłoby lepiej, gdyby skupili się na solidarności. Słowa wicepremiera skomentował w audycji Gorący Temat Artur Bartoszewicz z SGH.
Audio
  • 2.07.17 Michał Karnowski o sobotnim Kongresie PiS i słowach prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Piotr Polak

Zdaniem Artura Bartoszewicza, słowa wicepremiera Morawieckiego świadczą o poszukiwania nowego spojrzenia na gospodarkę. - Jesteśmy przyzwyczajeni do oceny zjawisk gospodarczych przez pryzmat wyników makroekonomicznych czy pojęć takich jak PKB czy bezrobocie, ale okazuje się, że od wielu lat - nie tylko w Polsce - poszukuje się próby zweryfikowania tego, co jest tak naprawdę ważne – tego jak się żyje i tego, czy mamy poczucie zadowolenia z tego, jak się żyje – wyjaśnił gość.

Jak dodał Bartoszewicz, „to dobrze, że minister rozwoju zadaje tego typu pytania, bo dawno już nie było w Polsce dyskusji na temat modelu rozwojowego”. - Po 1989 roku przyjęliśmy przeświadczenie, że wystarczy, że się przetransformujemy w gospodarkę o charakterze kapitalistycznym, a wszystko będzie się samo realizowało – stwierdził.

Według Bartoszewicza, należy ograniczać dysproporcje wewnątrz. - Dysproporcje doprowadzają bowiem raczej do zakłóceń społecznych, a nie budowy spokojnych warunków rozwojowych – podsumował.

W audycji redaktor Michał Karnowski mówił także o V Kongresie PiS i Konwencji Zjednoczonej Prawicy.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Mateusz Drozda.

Polskie Radio 24/pr

____________________

Data emisji: 2.07.17

Godzina emisji: 15:08

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„2016 fatalny pod względem PKB i b. dobry pod względem polityki dochodowej”

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 11:47
W III kwartale 2016 roku wzrost polskiej gospodarki wyhamował, a tempo wzrostu PKB spowolniło do 2,5 proc. w ujęciu rocznym. Zdaniem wiceministra rozwoju Jerzego Kwiecińskiego polska gospodarka powinna jednak rozwijać się szybciej w IV kwartale. Jak podkreślił, w IV kwartale widać nie tylko poprawę nastrojów konsumenckich, ale także w sferze środków unijnych. O gospodarce w 2016 roku, a także o prognozach na rok kolejny, rozmawiali w  Pulsie Gospodarki były wiceminister finansów Cezary Mech, Barbara Surdykowska z NSZZ Solidarność i Rafał Sadoch z Domu Maklerskiego mBanku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Partnerstwo publiczno-prywatne ze wsparciem wicepremiera Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 15:01
Ministerstwo rozwoju chce, by w Polsce zawierano więcej umów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (w skrócie PPP). Dodatkowo na zlecenie Ministerstwa została opracowana szczegółowa analiza rynku PPP za okres od 2009 roku do 31 grudnia 2016 roku. Ideę partnerstwa publiczno-prywatnego przybliżał w audycji Gospodarczy temat Dnia Bartosz Korbus, dyrektor ds. Rozwoju Rynku i Strategii w Instytucie PPP, autor opracowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju. "Kluczem wzrost wynagrodzeń"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 15:12
Wicepremier Mateusz Morawiecki jest zadowolony z tempa wdrażania Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Ogłosił to podczas wtorkowego posiedzenia rządu. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli: prof. Elżbieta Mączyńska prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Cezary Mech, były minister finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: Jeszcze w tym roku dodatkowo 20 mld zł do budżetu z podatków

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 22:03
"Myślę, że jeszcze w tym roku do budżetu może wpłynąć dodatkowo 20 mld zł więcej z podatków" – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, pieniądze te wpłyną dzięki zwiększeniu kontroli granic. Sprawę komentował w Polskim Radiu 24 szef związku zawodowego celników Sławomir Siwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: gospodarka i społeczeństwo to nie są odrębne byty

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2017 16:30
Najbardziej dla naszego rozwoju gospodarczego potrzebne są oszczędności, inwestycje, innowacje, eksport i infrastruktura – mówił wicepremier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że stara się łączyć gospodarkę lokalną z wyjściem na Europę oraz całą gospodarkę ze społeczeństwem. Wystąpienie Morawieckiego komentował w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej. 
rozwiń zwiń