X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Po spotkaniu Duda-Kaczyński. „Żadna strona nie chce przegrać”

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 19:40
– Obie strony „dogadają się”. Widać jednak wyraźnie, że to jeszcze długo potrwa – mówił w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski. Dziennikarz „Sieci” i „wPolityce.pl” w ten sposób odniósł się do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Politycy mieli rozmawiać m.in. o reformie sądownictwa.
Audio
  • 6.10.17 Po spotkaniu Duda-Kaczyński. Komentarz Michała Karnowskiego
Warszawa, 06.10.2017. Prezydent Andrzej Duda (2P) po przyjeździe do Belwederu w Warszawie, 6 bm. Spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim dotyczy kształtu reformy wymiaru sprawiedliwości.
Warszawa, 06.10.2017. Prezydent Andrzej Duda (2P) po przyjeździe do Belwederu w Warszawie, 6 bm. Spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim dotyczy kształtu reformy wymiaru sprawiedliwości.Foto: PAP/Jakub Kamiński

Jak powiedział po spotkaniu rzecznik prezydenta, w „najbliższym czasie klub PiS zamierza zgłosić poprawki do ustaw o KRS i SN, przedstawionych przez prezydenta Dudę”. Krzysztof Łapiński dodał, że niebawem też należy spodziewać się kolejnego spotkania prezydenta z prezesem PiS.

– Negocjacje wydają się być „detaliczne”, żadna ze stron nie będzie chciała postawić się w sytuacji przegranego – komentował w PR24 Michał Karnowski, oceniając przy tym, że PiS i prezydent w kontekście reformy sądownictwa różnią się w kluczowym aspekcie proponowanych zmian.

– To kwestia nadzoru nad sądownictwem. PiS chce resetu, ponieważ nie wierzy, że osoby, które już są w obecnym systemie, są zdolne do jakikolwiek zmiany. Prezydent natomiast uważa, że wystarczy korekta personalna i prawna – mówił publicysta. – PiS, co zrozumiałe, nie chce się zgodzić na zmiany, które nie dają gwarancji realnej reformy – dodawał gość PR24.

Michał Karnowski zaznaczył jednocześnie, że raczej jednak nie będziemy mieli do czynienia z sytuacją, w której prezydent nie porozumie się z partią rządzącą. – Obie strony „dogadają się”. Widać natomiast wyraźnie, że to jeszcze długo potrwa – pointował publicysta.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Grzegorz Frątczak

Polskie Radio 24

____________________

Data emisji: 6.10.17

Godzina emisji: 19.21


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozłam w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości? „PiS może podzielić los AWS”

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 20:35
Prezydent Andrzej Duda w specjalnym orędziu powiedział, że wielu Polaków ma ogromne poczucie niesprawiedliwości w związku z działaniem sądownictwa. Wyjaśnił, że zawetował ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, gdyż były niezgodne z Konstytucją. Przemówienie w poniedziałkowy wieczór wygłosiła również premier. Beata Szydło podkreśla, że Polacy chcą reformy sądownictwa i oczekują jej od lat. Zapewniła, że Prawo i Sprawiedliwość nie zrezygnuje z postulatu zmian w sądownictwie. Sytuację komentował dziennikarz Tadeusz Płużański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Może się okazać, że prezydent gra na PiS”

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 13:02
W poniedziałek prezydent zawetował ustawy o KRS i Sądzie Najwyższym. Decyzja poprzedzona była kilkudniowymi protestami opozycji w tej sprawie. Tymczasem lider PiS, Jarosław Kaczyński uważa, że zatrzymanie reformy sądownictwa było błędem i należy zastanowić się, jak z tego wyjść. O najważniejszych wydarzeniach w Podsumowaniu Tygodnia mówili Dawid Wildstein (TVP Info) i Maciej Gajek (Newsweek).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prezydent Andrzej Duda realizuje zmiany, które są w interesie Polski"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 16:33
- W świetle polskiej konstytucji prezydent ma prawo skierować ustawę do ponownego rozpatrzenia przez Sejm, gdy dopatruje się uzasadnienia takiej decyzji. Prezydent miał podstawy, by zawetować ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Zarówno prezydent RP, obywatele, jak i polski rząd są zdeterminowani, by dokończyć reformę wymiaru sprawiedliwości - powiedział w audycji Rozmowa PR24 Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: Sądzę, że prędzej czy później dojdziemy do porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 22:05
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. - Droga do porozumienia jest otwarta, nie wydaje się, żeby była specjalnie trudna do przebycia – mówił po spotkaniu Jarosław Kaczyński. - Prezes PiS przedstawił prezydentowi postulaty PiS dotyczące ustaw o sądownictwie - powiedział zx kolei rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. O spotkaniu prezydenta z prezesem PiS mówił w audycji Północ-Południe dr Jacek Sokołowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarze do propozycji prezydenta. „Reforma sądownictwa została wstrzymana”

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 09:51
Po poniedziałkowych konsultacjach z przedstawicielami klubów parlamentarnych - wszystkich z wyjątkiem PO - prezydent poinformował, że nie ma zgody na zmianę konstytucji związaną z jego propozycją ws. wyboru członków KRS. Andrzej Duda zaproponował, by w przypadku, gdy nie uda się w Sejmie wybrać składu KRS większością 3/5 głosów, w kolejnym etapie każdy poseł mógł głosować tylko na jednego kandydata. O propozycjach prezydenta mówili w audycji Debata Poranka prof. Kazimierz Kik (Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego w Kielcach), Jacek Liziniewicz („Gazeta Polska Codziennie”) i Magdalena Piejko (Telewizja Republika).
rozwiń zwiń