Wiceszef MNiSW o współpracy nauki z biznesem
Udrożnienie drogi między nauką a biznesem – to zdaniem wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego, Piotra Müllera, klucz do sprawnego funkcjonowania państwa. Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył jednak, że pomimo wprowadzania nowych rozwiązań, nadal jest dużo do zrobienia w kontekście stworzenia „pomostu pomiędzy biznesem i nauką”.
2018-02-01, 11:16
Posłuchaj
Piotr Müller podkreślił jednocześnie w PR24, że już teraz widoczne jest zainteresowanie biznesu nauką. – Mamy Grupę Azoty, która przygotowuje różnego rodzaju nawozy. To przedsiębiorstwo, które ma cały dział badawczo-rozwojowy, który zajmuje się pracą nad odpowiednimi technologiami; tak, by praca była tańsza i szybsza. Tak samo jest w innych spółkach Skarbu Państwa, robi to też sektor prywatny – wskazywał wiceszef resortu nauki.
Gość Polskiego Radia 24 powiedział również, że rozwiązania zaproponowane w Konstytucji dla Biznesu mogą dobrze współgrać z projektem Konstytucji dla Nauki. W piątek Sejm przyjął Konstytucję Biznesu, a cztery dni wcześniej wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin, zaprezentował projekt Konstytucji dla Nauki, zwanej również Ustawą 2.0.
Więcej w całej audycji.
Gospodarzem programu był Grzegorz Jankowski.
REKLAMA
Polskie Radio 24/IAR/zz
__________________
Data emisji: 01.02.18
Godzina emisji: 7.15
REKLAMA
Polecane
REKLAMA