Katyń. Premiera miniserialu „Sztafeta” zrealizowanego przez NCK
Narodowe Centrum Kultury zaprezentowało nową odsłonę kampanii społecznej „Pamiętam. Katyń 1940” połączoną z premierą filmu „Sztafeta”. To wyprodukowany przez NCK pięcioodcinkowy miniserial o Zbrodni Katyńskiej. O kampanii „Pamiętam. Katyń 1940” mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.
2018-04-05, 15:59
Posłuchaj
NCK realizuje kampanię społeczno-edukacyjną „Pamiętam. Katyń 1940”. Jest to akcja, która pojawia się na Facebooku i w innych mediach. Elementami kampanii są: Guzik Katyński, czyli replika, którą wpinamy jako przypinkę, pamiętając o oficerach pomordowanych w Katyniu, seria wydawnicza Biblioteka Katyńska.
Historię sprzed 78 lat przypomni też serial „Sztafeta”. Poświęcony jest jednak nie tyle samej zbrodni co jej obecności w życiu potomków ofiar. Bohaterem jest Kacper Ciesielski, student historii i pracownik warszawskiego Muzeum Katyńskiego, który prowadzi własne dochodzenie w sprawie zamordowanego w Katyniu pradziadka.
Jak podkreślał prof. Rafał Wiśniewski, Miniserial będzie można obejrzeć na Facebooku Narodowego Centrum Kultury. - W serialu „Sztafeta” temat Katynia poruszany jest z perspektywy prawnuka, który studiuje historię. Przez młodego człowieka opowiada się historię rodzinną. Odcinki serialu trwają po pięć minut – powiedział gość Polskiego Radia 24
Pierwszy odcinek "Sztafety" jest już dostępny w mediach społecznościowych.
REKLAMA
Więcej w całej audycji.
Gospodarzem programu była Małgorzata Łopińska.
Polskie Radio 24/IAR
____________________
REKLAMA
Data emisji: 05.04.2018
Godzina emisji: 14:22
REKLAMA