X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Jerzy Targalski: trudno wyobrazić sobie Polskę poza Paktem Północnoatlantyckim

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 09:31
- Pamiętam początek lat 90-tych, kiedy sama myśl o NATO była uważana za skrajny radykalizm i dowód braku odpowiedzialności. Działo się tak dlatego, ponieważ elity okragłego stołu uważały, że trzeba być lojalnym wobec Związku Sowieckiego – mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.
Audio
  • 12.03.19 Dr Jerzy Targalski o NATO i stosunkach Europa - Stany Zjednoczone
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com

Gość Polskiego Radia 24 przypominał, że Polska nie od razu uzyskała status pełnoprawnego członka sojuszu. - Samo przystąpienie do NATO nie było równoznaczne z członkostwem na pełnych prawach. Obowiązywała wtedy umowa z Rosją, z której wynikało, że żadne jednostki wojskowe nie będą stacjonowały na terenie nowych państw członkowskich – zaznaczył.

Jerzy Targalski podkreślał, że większe znaczenia dla bezpieczeństwa Polski niż członkostwo w NATO, mają stosunki bilateralne ze Stanami Zjednoczonymi. - Nie wiemy jaka będzie przyszłość Paktu, przypominam, że prezydent Donald Trump krytykował sojusz. Wewnątrz organizacji występują tendencje odśrodkowe, Turcja jest w tej chwili tylko symbolicznym członek sojuszu, Niemcy natomiast krytykują Stany Zjednoczone i nie chcą płacić na zbrojenia, nie czując zagrożenia Rosji – podkreślał politolog.

W dalszej części rozmowy dr Jerzy Targalski odniósł się także do nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego, sytuacji we Francji oraz zatrzymania przez CBA asystenta oraz brata Elżbiety Bieńkowskiej, komisarza UE.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Dorota Kania.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 13.03.2019

Godzina emisji: 07:08

Czytaj także

Jerzy Targalski o amerykańskiej bazie wojskowej w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 13:05
Perspektywa stałej obecności wojskowej USA w Polsce przestaje być tylko pobożnym życzeniem. Komisja sił zbrojnych amerykańskiego Senatu chce zlecić Pentagonowi ocenę zasadności stacjonowania sił lądowych Stanów Zjednoczonych na terytorium Polski. O pomyśle na utworzenie stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Jerzy Targalski o relacjach UE-Stany Zjednoczone

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 10:31
- W Polsce powinna się rozpocząć poważna debata polityczna, ponieważ mamy do czynienia z końcem obozu euroatlantyckiego - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.
rozwiń zwiń