X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Andrzej Zybertowicz: ataki na symbole religijne nie mają żadnych dobrych intencji

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 16:10
- O mobilizacji Polaków na terenach wiejskich mogło zdecydować poczucie, że tylko Prawo i Sprawiedliwość obroni polski Kościół przed nawałnicą barbarzyńców, w cudzysłowie i w przenośni - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Zybertowicz, doradca Prezydenta RP.
Audio
  • 29.05.19 Andrzej Zybertowicz: ludzie wierzący odróżniają ziemską warstwę Kościoła od czegoś, co jest drogą ku świętości
Prof. Andrzej Zybertowicz
Prof. Andrzej Zybertowicz Foto: PR24 / RB

W trakcie sobotniego Trójmiejskiego Marszu Równości grupa kobiet ubranych w kolorowe stroje szła wokół umieszczonego na drzewcu rysunku waginy imitującego Najświętszy Sakrament - uznawany przez katolików za symbol ciała i krwi Chrystusa, całość imitowała procesję Bożego Ciała. - Jak mieliśmy prowokację związaną z tęczową aureolą, myślałem, że to może artystyczny wypadek przy pracy. Ale gdy zobaczyłem tę prowokację na paradzie w Gdańsku, pomyślałem: "to są ludzie, którzy zostali dotknięci złem". Polacy odrzucili to barbarzyństwo, brak szacunku do czegoś, co w duszach Polaków jest od pokoleń - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 prof. Andrzej Zybertowicz.

Zdaniem gościa PR24 na mobilizację wyborczą mieszkańców mogły mieć właśnie "ataki na te symbole (religijne - red.)", które, jak ocenił, "nie miały żadnych dobrych intencji". - To wyraz braku poszanowania dla czegoś, co dla ważnej części Polaków jest od wielu pokoleń - powiedział profesor. W jego opinii "różniec, kapliczki przydrożne" były elementem, "który ratował w trudnych sytuacjach". 

Prof. Andrzej Zybertowicz zaznaczył, że "ludzie wierzący odróżniają ziemską warstwę Kościoła od czegoś, co jest drogą ku świętości". - Nie trzeba być socjologiem, żeby to rozumieć, a najwyraźniej światła formacja polityczna. Ludzie wykształceni po stypendiach na zagranicznych uczelniach (...), tego nie zrozumieli - powiedział

"Świat jest dynamiczny"

Prawo i Sprawiedliwość wyraźnie wygrało eurowybory. 45,38 proc. głosów dla partii przełoży się na 27 mandatów w eurowyborach. Prof. Andrzej Zybertowicz przyznał jednak, że do jesiennych wyborów jeszcze wiele może się wydarzyć.

- Świat jest dynamiczny. Może nastąpić międzynarodowa zapaść gospodarcza. Może się okazać, że ktoś niegodziwy jest w obozie władzy i kierownictwo dobrej zmiany nie zaregauje na to na czas. Mogę też sobie wyobrazić, że nastąpi jakieś ogarnięcie, chociaż chyba żadna ze znanych postaci nie jest do tego zdolna po tamtej stronie i będą komunikować się z Polakami na poziomie poszanowania - powiedział prof. Andrzej Zybertowicz. 

Gość Polskiego Radia 24 wskazał na "dwa kluczowe stabilizatory na polskiej scenie politycznej". Jego zdaniem są nimi: Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel

Polskie Radio 24/PAP/msze

-------------------------

Data emisji: 29.05.2019

Godzina emisji: 15.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Scena polityczna między wyborami. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 19:12
Po eurowyborach wciąż pojawiają się pytania o wyniki wyborów parlamentarnych, które czekają nas jesienią. Piotr Nisztor z "Gazety Polskiej" uważa, że PiS jest przed nimi na "fali wznoszącej" i jak na razie "nie ma z kim przegrać". Witold Jurasz (Onet, DGP) jest zdania, że partia rządząca zwycięży w jesiennym głosowaniu, przypomniał jednak, że duża przewaga kilka miesięcy przed wyborami nie oznacza pewnego zwycięstwa.
rozwiń zwiń