X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kongres "Polska Wielki Projekt". Jarosław Sellin: obecną opozycję łączy tylko jedna emocja, czyli anty-PiS

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 16:56
- Tu spotykają się intelektualiści, którzy zastanawiają się nad przyszłością Polski i tym jak ona ma się rozwijać, żeby był wielka - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, odnosząc się do kongresu "Polska Wielki Projekt", który od piątku odbywa się w Arkadach Kubickiego na warszawskim Zamku Królewskim.
Audio
  • 8.06.2019 Jarosław Sellin o kongresie „Polska Wielki Projekt” oraz o opozycji
Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego
Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowegoFoto: PR24/AK

Ideą dziewiątej edycji kongresu, który potrwa do niedzieli, jest debata nad strategicznymi wyzwaniami rozwojowymi, stojącymi przed Polską w najbliższych dekadach. Kongres podzielono na kilka tematycznych paneli dyskusyjnych z udziałem przedstawicieli świata nauki, gospodarki, kultury i życia publicznego.

Morawiecki 1200.jpg
Premier na Kongresie "Polska Wielki Projekt": poziom zadowolenia z polityki społeczno-gospodarczej najwyższy od 30 lat

- Tu spotykają się intelektualiści, którzy zastanawiają się nad przyszłością Polski i tym jak ona ma się rozwijać, żeby był wielka. Myślę, że goście, którzy są naukowcami i specjalistami w danych dziedzinach, operują językiem komunikatywnym, przez co nie ma problemów z odbiorem przekazywanych treści. Bardzo to sobie cenię i myślę, że ten kongres wiele dał mojemu środowisku politycznemu w okresie, kiedy było ono w opozycji - podkreślił Jarosław Sellin.

Gość audycji odniósł się następnie do obecnej opozycji, która według niego znacznie różni się od tej, jaką w latach 2007-2015 tworzyło Prawo i Sprawiedliwość. - Ten czas wykorzystaliśmy konstruktywnie. Wykonywaliśmy taką pracę, jaką opozycja wykonywać powinna, czyli pracę programową, która ma przedstawić alternatywę wobec  tego, co robią rządzący. Obecna opozycja nazwała siebie totalną. Od czterech lat łączy ją tylko jedna emocja, czyli anty-PiS. Było to szczególnie widać w koalicjach, które formowano na czas wyborów. Opozycja skonstruowała się szeroko, ale nie była w stanie przedstawić sensownego programu - stwierdził Jarosław Sellin.

Jak zaznaczył, Prawo i Sprawiedliwość wspiera kongres "Polska Wielki Projekt", bo chce z Polakami poważnie rozmawiać. - Władza jest po to, by przedstawiać programy i je godnie realizować - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/bb

------------------------------------

Data emisji: 8.06.2019

Godzina emisji: 15.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polska Wielki Projekt". Dojrzeć wyzwania stojące przed Polską

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 15:30
W Arkadach Kubickiego na warszawskim Zamku Królewskim trwa kongres "Polska Wielki Projekt". Gośćmi audycji byli dr Maciej Szymanowski, dyrektor Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka, pisarz i publicysta Grzegorz Górny oraz Artur Mrówczyński-Van Allen, dyrektor Wydziału Słowiańskiego w Międzynarodowym Centrum Studiów nad Chrześcijaństwem Wschodnim (ICSCO) w Granadzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kongres "Polska Wielki Projekt" z udziałem m.in Jacka Czaputowicza i Krzysztofa Szczerskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 07:55
Dziś drugi dzień kongresu "Polska Wielki Projekt", który odbywa się w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Paneliści będą rozmawiać między innymi o demografii, rodzinie i języku mediów społecznościowych. W panelu dotyczącym zadań polskiej polityki zagranicznej wezmą udział między innymi szef dyplomacji Jacek Czaputowicz i szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń