X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Witold Modzelewski: ograniczenie podatków może zmniejszyć emigrację zarobkową młodych

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 16:38
- Największym polskim problemem jest ucieczka ludzi młodych, którzy nie chcą czekać na karierę płacową. Pomysł zniesienia opodatkowania przychodów pracowników poniżej 26. roku życia jest w istocie pomysłem anty-emigracyjnym - mówił w rozmowie z Polskim Radiem 24 prof. Witold Modzelewski, ekonomista i ekspert od podatków. 
Audio
  • Prof. Witold Modzelewski: zmniejszenie opodatkowania młodych ludzi może ograniczyć emigrację ("Gość Polskiego Radia 24"/ Polskie Radio 24)
prof. Witold Modzelewski
prof. Witold ModzelewskiFoto: PR24

- Charakterystyczna dla naszej struktury wynagrodzeń jest niekorzystna relacja na rzecz ludzi młodych. Zakłada się, że młodzi ludzie, nieraz do 30. roku życia, są na utrzymaniu rodziców i to się bierze pod uwagę - mówił ekonomista, oceniając pomysły podatkowe rządu Mateusza Morawieckiego.

pit-37 1200x660 shutterstock.jpg
Jest projekt zwalniający z PIT osoby przed 26. rokiem życia

We wtorek Ministerstwo Finansów opublikowało projekt przepisów zwalniających z podatku PIT osoby przed 26. rokiem życia. Projekt ukazał się na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji. 

- Największym polskim problemem jest ucieczka ludzi, którzy nie chcą czekać na karierę płacową, która zaczyna się w większości przypadków po 30. roku życia, także w grupie inteligenckiej, pracowników umysłowych, w grupie nie-menedżerskiej - mówił prof. Modzelewski. 

- Jeśli chcemy dać sygnał młodym ludziom, że potrafimy znieść opodatkowanie w najważniejszym okresie życia i ten sygnał zostanie odczytany, to będzie to czynnik, dający racjonalną szansę ograniczenia emigracji tego pokolenia. Naszą przewagą nad Europą jest to, że chcemy pracować, wierzymy, że praca będzie źródłem naszego powodzenia - podkreślił rozmówca Polskiego Radia 24. - Jeżeli się oczekuje rzeczy dobrej, to jesteśmy w stanie przeczekać okres "kandydacki" do dorosłości dochodowej - dodał prof. Witold Modzelewski.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24

---------------------

Data emisji: 12.06.2019

Godzina emisji: 15.33

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Programy społeczno-gospodarcze rządu a sytuacja budżetu państwa

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 19:15
Rozwój gospodarki, z którego korzyści mają czerpać wszyscy obywatele. Tak można najkrócej scharakteryzować jeden z celów, jakie stawia sobie obecny rząd. Żeby go realizować niezbędna jest dobra sytuacja państwowych finansów. Jakie rozwiązania wprowadzono, by to osiągnąć? Jak wygląda kwestia ściągalności podatków i minimalizacja tzw. szarej strefy? O tym dyskutowali goście "Debaty społeczno-gospodarczej" w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień Wolności Podatkowej. "Zaczynamy pracować na własne potrzeby"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 16:00
- Dzień Wolności Podatkowej to umowna data, po której zaczynamy pracować na własne potrzeby, na nasze wydatki - powiedział w Polskim Radiu 24 Ireneusz Jabłoński, ekspert Centrum Adama Smitha.
rozwiń zwiń