Prof. H. Domański: PiS jest prekursorem w bezpośrednim kontakcie z wyborcami

- Bezpośredni kontakt był od początku w programie Prawa i Sprawiedliwości, już od 2001 roku - tłumaczył w PR24 prof. Henryk Domański. - To zmniejsza dystans między władzą a społeczeństwem - dodał.

2019-08-20, 12:30

Prof. H. Domański: PiS jest prekursorem w bezpośrednim kontakcie z wyborcami
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz eurodeputowana Beata Szydło podczas Pikniku Rodzinnego #DobryCzasPL w Stalowej Woli. Foto: Polskie Radio 24

Posłuchaj

Prof. Henryk Domański: siła PiS to bezpośredni kontakt z wyborcami (Gość PR24)
+
Dodaj do playlisty

Powiązany Artykuł

premier Mateusz Morawiecki 1200.jpg
Premier: liczymy się z głosem wyborców, dlatego ruszamy w podróż po Polsce

Premier Mateusz Morawiecki zainaugurował kampanijny objazd kraju "PiS-busem"- Kiedyś był taki film, muszę powiedzieć, że jeden z moich ulubionych, "Podróż za jeden uśmiech". My ruszamy w trasę, którą można nazwać podróż za 40 milionów uśmiechów. Chcemy, żeby Polacy byli uśmiechnięci, żeby byli zadowoleni z tego, co robimy - oświadczył szef rządu na konferencji prasowej.

Profesor socjologii Polskiej Akademii Nauk chwalił PiS za to, że jest prekursorem, jeżeli chodzi o bezpośrednie spotkania z wyborcami. - Taki bezpośredni kontakt może ludzi nastawionych neutralnie, a nawet i niechętnie do partii rządzącej, przekonać, że jednak warto ją popierać - wyjaśniał.

- Niezależnie od tego, co proponują, ten bezpośredni kontakt pokazuje, że mimo wszystko im zależy - dodał prof. Henryk Domański.

REKLAMA

Powiązany Artykuł

Porzucek 1200.JPG
Marcin Porzucek: Polacy chcą dobrej i silnej władzy, takiej jaką sprawuje PiS

Piotr Trudnowski: Prawo i Sprawiedliwość wygra te wybory

- Przychylam się do stwierdzenia, że w tej kampanii wszystkie strony są już pogodzone z jej wynikiem. Wszystko wskazuje na to, że PiS wygra te wybory - mówił w PR24 Piotr Trudnowski z portalu Klubu Jagiellońskiego.

Rozmówca Ryszarda Gromadzkiego odniósł się także do doniesień mediów na temat wiceministra Łukasza Piebiaka, który miał przekazywać prywatne dane dot. sędziów osobom trzecim. - Jest to w pewnym sensie prezent dla premiera Mateusza Morawieckiego - powiedział.

- Mógłby powiedzieć, że to, co robi Ministerstwo Sprawiedliwości, jest ryzykowne dla obozu władzy i całej Zjednoczonej Prawicy, obarczając winą Zbigniewa Ziobrę - tłumaczył gość PR24.

REKLAMA


Powiązany Artykuł

pisek1200.jpg
Marcin Makowski: nadpobudliwość niektórych polityków nie jest dobra

Marcin Makowski: PiS jest daleko od przekroczenia "masy krytycznej"

Onet opisał w poniedziałek kontakt, jaki wiceszef MS Łukasz Piebiak zawarł w mediach społecznościowych z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. Działania Emilii miały polegać na anonimowym rozsyłaniu, m.in. do mediów i sędziów, kompromitujących materiałów. Miało to się odbywać za wiedzą wiceministra.

- Takie sytuacje to trochę kij w szprychy PiS-busu, ale Prawo i Sprawiedliwość jest daleko od przekroczenia masy krytycznej - skomentował doniesienia Onetu Marcin Makowski.


- Mam wątpliwości, czy sprawa Łukasza Piebiaka, o ile to nie jakaś prowokacja, będzie wstrząsem dla elektoratu Prawa i Sprawiedliwości i czy wpłynie na przedwyborcze sondaże - dodał.

Dziennikarz "Do Rzeczy" i "Wirtualnej Polski" zaznaczył, że wiceminister sprawiedliwości nie powinien być uwikłany w proceder prywatnego powiadamiania kogokolwiek. - Nieakceptowalne w demokratycznym państwie jest to, aby z jakimś anonimowym użytkownikiem w internecie wiceminister rządu instruował co pisać na temat życia prywatnego sędziego - powiedział.

REKLAMA

Zapraszamy do wysłuchania rozmów.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

REKLAMA

Gość: prof. Henryk Domański (PAN), Piotr Trudnowski (szef portalu klubjagiellonski.pl), Marcin Makowski (Do Rzeczy, Wirtualna Polska)

Data emisji: 20.08.2019

Godzina emisji: 10:33, 11:06, 11:33

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej