X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Łukasz Schreiber: Mike Pence rozbił narrację opozycji. Polska jest praworządna

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 10:38
- Porównywanie sytuacji Polski 2019 roku do Wenezueli jest nieprzyzwoite także wobec naszych amerykańskich przyjaciół - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Łukasz Schreiber, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.
Audio
  • 03.09.19 Łukasz Schreiber: porównanie Polski do Wenezueli to obraza dla USA (PR24)
Łukasz Schreiber
Łukasz SchreiberFoto: PR24

W poniedziałek w portalu Wyborcza.pl ukazał się artykuł pióra jej redaktora naczelnego Adama Michnika. Skomentował on wypowiedź wiceprezydenta USA, który podczas konferencji prasowej z prezydentem Polski, w odpowiedzi na pytanie dziennikarza "Washington Post" stwierdził, że cieszy się z umacniania praworządności w Polsce przez Andrzeja Dudę.

Zobacz także
suski1.jpg
Marek Suski: z naszego punktu widzenia najważniejsza jest współpraca z USA

Adam Michnik słowa Mike'a Pence'a uznał za żart i stwierdził, że uznanie Andrzeja Dudy za osobę umacniającą praworządność jest porównywalne do chwalenia Nicolasa Maduro za wcielanie demokracji w Wenezueli. Słowa te oburzyły sekretarza stanu w KPRM Łukasza Schreibera, który w Polskim Radiu 24 komentował poniedziałkowe spotkania polityczne Polska-Stany Zjednoczone.

Łukasz Schreiber: porównanie Polski do Wenezueli to obraza dla USA

- Zastanawiałem się, jak usłyszałem tę odpowiedź wiceprezydenta Mike'a Pence'a, co się stanie z narracją całej totalnej opozycji i sprzyjającym jej liberalno-lewicowych mediów. Mike Pence swoją wypowiedzią o praworządności, o podziękowaniach dla prezydenta Dudy za umacnianie jej w Polsce, rozbił całą ich czteroletnią narrację - powiedział polityk PiS.

Zapytany o tekst Adama Michnika, Łukasz Schreiber podkreślił, że jego zdaniem jest to przekroczenie granic kulturalnej debaty publicznej.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Antoni Macierewicz: Rosja ma nadzieję, że Polska będzie ustępowała wobec jej żądań

- Druga strona nie uznaje żadnych reguł. Ani przyzwoitości, ani tego, by debata publiczna w Polsce mieściła się w ramach zdrowego rozsądku. Taka reakcja na słowa Mike'a Pence'a jest bardzo obraźliwa także wobec prezydenta USA. Przypomnijmy że Amerykanie wobec Wenezueli przyjmują twarde i jasne stanowisko - zauważył.

- Po wydarzeniach z lutego, z marca tego roku wstrzymywali pomoc, nakładali też pewne sankcje. Porównywanie sytuacji Polsce 2019 roku do Wenezueli jest nieprzyzwoite także wobec naszych amerykańskich przyjaciół - dodał poseł PiS.

Zauważył także, że podobne słowa ze strony dziennikarza prawicowego w czasach, kiedy PiS było w opozycji, spotkały by się z linczem ze strony mediów głównego nurtu.

Temat reparacji obecny w debacie dzięki PiS

Polityk Prawa i Sprawiedliwości odniósł się także do niedzielnego przemówienia prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera. Zauważył, że słowa, które padły na placu Piłsudskiego, były bardzo ważne, a w wielu aspektach mogą być przełomowe.

Zwrócił uwagę na przyznanie niemieckiej winy w obecności przedstawicieli 40 delegacji, w sytuacji, w której oczy całej Europy były zwrócone na Warszawę. Powiedział także, że przemówienie zostanie zapamiętane.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Piotr Kaleta: Niemcy wiedzą, że będziemy się domagać zadośćuczynienia

Łukasz Schreiber zaznaczył także, że pomimo dobrych relacji, jakie mamy z Niemcami, nie można pomijać tematu zadośćuczynienia za krzywdy, jakich Polska doznała ze strony III Rzeszy.

- Trzeba budować na prawdzie, trzeba też pamiętać o rachunku krzywd, nie można zakłamywać historii. Sam fakt, że tak wiele się zmieniło w tym względzie, że 5 lat temu jeszcze temat reparacji owszem funkcjonował, ale gdzieś na obrzeżach polskiej debaty publicznej, często tylko w niszowych tygodnikach czy dziennikach, a dziś jest podnoszony przez władze polskie i jasno wybrzmiewa na arenie międzynarodowej, to jest już bardzo duży krok do przodu - powiedział polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/jmo

***

Data emisji: 03.09.2019

Godzina emisji: 09:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata poranka: sprawa wiceministra Łukasza Piebiaka. "Społeczeństwo nie żyje tym tematem"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 11:12
- Do gruszek na wierzbie z sześciopaku Grzegorza Schetyny doszło paralelne, wzmożone działanie, mające na celu zdyskredytowanie rządu PiS. Była sprawa przelotów, która nie wypaliła - PO strzeliła sobie w stopę, a teraz w centrum uwagi jest sprawa dyskredytowania szefa Iustitii - mówił Piotr Cywiński w Polskim Radiu 24. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Dawid Wildstein i Sławomir Jastrzębowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Kuźmiuk: Polska chce być hubem gazowym, ale to uderza w interesy Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 10:53
- Dla Niemców gazoport w Świnoujściu, jego rozbudowa, jest uderzeniem w ich żywotne interesy - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Polityk komentował niedzielne wystąpienia prezydentów Polski, Niemiec i wiceprezydenta USA oraz polityczne i gospodarcze umowy, które są obecnie zawierane przez Polskę i Stany Zjednoczone.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata dnia. Zniesienie wiz dla Polaków coraz bliżej. "Obywatele nie będą przechodzić przez upokarzającą procedurę"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 19:30
"Wiceprezydent USA Mike Pence powiedział mi, że Polska jest na bardzo dobrej drodze, by w krótkim czasie rozwiązać ten problem, żeby nie było już wiz do Stanów Zjednoczonych" - zaznaczył premier Mateusz Morawiecki. W Polskim Radiu 24 do tematu wiz odnieśli się publicyści: Jarosław Włodarczyk i Tomasz Truskawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Baranowski: słów wiceprezydenta USA nie należy bagatelizować

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 21:50
- Droga do zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych dla Polski nie będzie już długa - ocenił w PR24 Michał Baranowski, dyrektor warszawskiego biura German Marshall Fund of the United States.
rozwiń zwiń