X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

M. Woś: polityka migracyjna UE, którą przyjęła PO była błędna

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 16:47
- Dziś wiemy, że polityka otwartych drzwi i przymusowej relokacji z 2015 roku, na którą przystała premier Ewa Kopacz zdradzając Grupę Wyszehradzką, była błędna. My ją odrzuciliśmy i nigdy się na nią nie zgodzimy - mówił w Polskim Radiu 24 minister Michał Woś.
Audio
  • 09.10.19 Michał Woś: dziś wiemy, że polityka migracyjna Ewy Kopacz była błędna (PR24)
Minister środowiska Michał Woś
Minister środowiska Michał WośFoto: PR24/AK

Minister Michał Woś, który w gabinecie Mateusza Morawieckiego odpowiada za pomoc humanitarną, przedstawiał działania rządu wobec osób poszkodowanych na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Podkreślał również, że tzw. polityka otwartych drzwi, którą w 2015 roku zaprezentowała kanclerz Niemiec Angela Merkel, nie sprawdziła się, o czym mówiło Prawo i Sprawiedliwość od dawna. Dziś - jak podkreślił - państwa zachodnie przyznają Polsce rację.

PAP Zbigniew Ziobro konferencja migracja 1200.jpg
Zbigniew Ziobro: w krajach, które otworzyły się na migrantów, nastąpił wzrost ekstremizmu

Odrzucenie przymusowej relokacji uchodźców

Michał Woś podkreślił, że wiele prób narzucenia Polsce i całej Unii Europejskiej przymusowych kwot uchodźców zawsze spotykało się i będzie nadal spotykać się z odmową rządu Prawa i Sprawiedliwości.

- My odrzuciliśmy przymusowość relokacji. Polska nie godzi się na to, żeby ktoś przydzielał nam kwoty tzw. uchodźców, a de facto migrantów ekonomicznych. Polska przyjęła filozofię pomocy na miejscu - realnej pomocy, udzielanej tam, gdzie jest najbardziej potrzebna - stwierdził minister.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Szefowie MSW rozmawiali o relokacji migrantów. Pomysł niemieckiego polityka przyjęty sceptycznie

- Dziś wiemy, że polityka otwartych drzwi i przymusowej relokacji z 2015 roku, na którą przystała premier Ewa Kopacz zdradzając Grupę Wyszehradzką, była błędna - mówił Michał Woś.

Potrzebna pomoc humanitarna na miejscu

- Realizujemy projekty pomocy humanitarnej na miejscu. To choćby protezowanie dzieci, wsparcie medyczne dla Syrii, różne działania na Bliskim Wschodzie i w Afryce. To jest nasz ludzki, chrześcijański obowiązek, odruch serca: głodnych nakarmić, nagich przyodziać - wyjaśnił.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Węgry oczekują od nowej KE obrony Europy narodów i kultury chrześcijańskiej

Zaznaczył również, że pomoc na miejscu, a nie przyjmowanie uchodźców, to nie tylko kwestia dobroci serca i chrześcijańskich wartości, ale także realizacja polskiej racji stanu i interesu narodowego.

- Po 1. działamy efektywniej, środki są lepiej wykorzystane, a po 2. zmniejszamy presję migracyjną, czyli liczbę osób, które chcą się do Europy przedostać opuszczając ojczyznę - mówił, przypominając słowa arcybiskupa Aleppo, który tłumaczył, że Syryjczycy wcale nie chcą opuszczać swojej ojczyzny.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/jmo

_____________________

Data emisji: 09.10.2019

Godzina emisji: 15.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Woś o pomocy w Donbasie: Polska zawsze będzie wspierać Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 08:45
- Najgorzej mają osoby najbliżej frontu - to im pomagamy. Jest im bardzo ciężko. Prowadzony jest ostrzał, a tam żyją ludzie - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Woś. Nowy minister ds. pomocy humanitarnej zakończył dwudniową wizytę na wschodniej Ukrainie, której celem było podsumowanie projektu pomocowego Caritasu Polska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Woś: nasze rządy chwalą nawet osoby o odmiennych poglądach

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 17:13
- Zjednoczona Prawica otwiera się na centrum, ale nadal najważniejsze są dla nas wartości - zadeklarował w PR24 wiceminister ds. pomocy humanitarnej. - Ludzie o różnych poglądach zgodnie twierdzą, że czas naszych rządów to dobre lata dla Polski - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

P. Müller: Polacy chcą spokoju, a nie wojen ideologicznych. PiS to gwarant wolności

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 16:37
- Gdyby większość w Sejmie miały Platforma Obywatelska i Lewica, doszłoby do wojny kulturowej i cywilizacyjnej - ostrzegał w PR24 rzecznik rządu Piotr Müller. - PiS mówi, że to element wolności poszczególnych obywateli, jakie podejmują oni decyzje ideologiczne, jakie mają poglądy czy jak wychowują dzieci - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Karnkowski: elektorat PiS można podzielić na ideowy i praktyczny

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 10:00
- Mam wrażenie, że premier kierował się głównie do elektoratu praktycznego, który odczuł poprawę sytuacji i liczy na kontynuację tego kierunku - ocenił Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska"). Goście "Debaty Dnia", którymi byli również Jakub Majmurek, ("Krytyka Polityczna") i publicysta Piotr Pałka, skomentowali wywiad premiera Mateusza Morawieckiego z Antonim Trzmielem.
rozwiń zwiń