Ogród Saski zmieniony w planszę do gry. MHP zaprasza na 14. Przystanek Niepodległość

Z okazji obchodów Święta Niepodległości Muzeum Historii Polski przygotowało w tym roku kolejny już, 14. Przystanek Niepodległość. Główne atrakcje to gra przestrzenna "Drogi do niepodległości" oraz przedstawienie dla najmłodszych "Bohaterski miś". O wydarzeniu opowiadała w Polskim Radiu 24 Gabriela Sierocińska-Dec, kierownik działu edukacji MHP.

2019-11-11, 08:20

Ogród Saski zmieniony w planszę do gry. MHP zaprasza na 14. Przystanek Niepodległość
1918 erlangte Polen seine Unabhängigkeit.Foto: shutterstock.com

Posłuchaj

11.11.19 14. Przystanek Niepodległość. MHP przygotowało atrakcje dla dzieci i młodzieży (PR24)
+
Dodaj do playlisty

Od 2006 roku Muzeum Historii Polski organizuje wydarzenie pod nazwą "Przystanek Niepodległość". W ten sposób zachęca się do wspólnego świętowania, a także do odkrywania najciekawszych aspektów historii Polski i drogi do niepodległości.

Powiązany Artykuł

Piłsudski wawel NAC-1200.jpg
Jak kształtowało się społeczeństwo obywatelskie po odzyskaniu niepodległości?

MHP zaprasza na 14. Przystanek Niepodległości

- Co roku staramy się przygotować ciekawe propozycje dla naszych odbiorców i co roku staramy się, aby były one nieco inne, nieco zaskakujące. Przede wszystkim chcemy, żeby były ciekawe i zachęcające, by do nas przyjść - opowiadała kierownik działu edukacji MHP.

- W tym roku jest podobnie. Zapraszamy na dwie rzeczy. Mamy grę przestrzenną w Ogrodzie Saskim pt. "Drogi do niepodległości". Zamieniamy na kilka godzin Ogród Saski w planszę do gry. [...] Gramy od godziny 10 do 16 w Ogrodzie Saskim, startujemy co pół godziny - mówiła Gabriela Sierocińska-Dec.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Z napisem czy bez, czyli jak nie zbezcześcić flagi

REKLAMA

- Gra jest dla nieco starszych osób - 12+. Najmłodszych naszych odbiorców zapraszamy w tym roku do auli ogólnokształcącej szkoły baletowej, która udzieliła nam gościny. Tam mamy dla nich przedstawienie pod tytułem "Bohaterski miś" na podstawie książki Bronisławy Ostrowskiej. Najmłodsi odbiorcy będą mogli poznać losy misia, który powstał w 1910 roku, został uszyty w szwalni we Lwowie, trafia do rąk pewnej dziewczynki i pewnego chłopca. Gdy wybucha I wojna światowa, coś się z nim dzieje, zaczyna przeżywać różne przygody - opowiadała Gabriela Sierocińska-Dec.

Powiązany Artykuł

1200 660 11 Listopada 2019 ok.jpg
Zobacz serwis specjalny Polskiego Radia "Polska Niepodległa"

Więcej w nagraniu.

Rozmawiała Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/jmo

REKLAMA

______________________

Data emisji: 11.11.2019

Godzina emisji: 7.17

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej