X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ogród Saski zmieniony w planszę do gry. MHP zaprasza na 14. Przystanek Niepodległość

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 08:20
Z okazji obchodów Święta Niepodległości Muzeum Historii Polski przygotowało w tym roku kolejny już, 14. Przystanek Niepodległość. Główne atrakcje to gra przestrzenna "Drogi do niepodległości" oraz przedstawienie dla najmłodszych "Bohaterski miś". O wydarzeniu opowiadała w Polskim Radiu 24 Gabriela Sierocińska-Dec, kierownik działu edukacji MHP.
Audio
  • 11.11.19 14. Przystanek Niepodległość. MHP przygotowało atrakcje dla dzieci i młodzieży (PR24)
Święto Niepodległości. Uroczystości na Pl. Piłsudskiego w Warszawie
Święto Niepodległości. Uroczystości na Pl. Piłsudskiego w WarszawieFoto: shutterstock.com

Od 2006 roku Muzeum Historii Polski organizuje wydarzenie pod nazwą "Przystanek Niepodległość". W ten sposób zachęca się do wspólnego świętowania, a także do odkrywania najciekawszych aspektów historii Polski i drogi do niepodległości.

Piłsudski wawel NAC-1200.jpg
Jak kształtowało się społeczeństwo obywatelskie po odzyskaniu niepodległości?

MHP zaprasza na 14. Przystanek Niepodległości

- Co roku staramy się przygotować ciekawe propozycje dla naszych odbiorców i co roku staramy się, aby były one nieco inne, nieco zaskakujące. Przede wszystkim chcemy, żeby były ciekawe i zachęcające, by do nas przyjść - opowiadała kierownik działu edukacji MHP.

- W tym roku jest podobnie. Zapraszamy na dwie rzeczy. Mamy grę przestrzenną w Ogrodzie Saskim pt. "Drogi do niepodległości". Zamieniamy na kilka godzin Ogród Saski w planszę do gry. [...] Gramy od godziny 10 do 16 w Ogrodzie Saskim, startujemy co pół godziny - mówiła Gabriela Sierocińska-Dec.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Z napisem czy bez, czyli jak nie zbezcześcić flagi

- Gra jest dla nieco starszych osób - 12+. Najmłodszych naszych odbiorców zapraszamy w tym roku do auli ogólnokształcącej szkoły baletowej, która udzieliła nam gościny. Tam mamy dla nich przedstawienie pod tytułem "Bohaterski miś" na podstawie książki Bronisławy Ostrowskiej. Najmłodsi odbiorcy będą mogli poznać losy misia, który powstał w 1910 roku, został uszyty w szwalni we Lwowie, trafia do rąk pewnej dziewczynki i pewnego chłopca. Gdy wybucha I wojna światowa, coś się z nim dzieje, zaczyna przeżywać różne przygody - opowiadała Gabriela Sierocińska-Dec.

1200 660 11 Listopada 2019 ok.jpg
Zobacz serwis specjalny Polskiego Radia "Polska Niepodległa"

Więcej w nagraniu.

Rozmawiała Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/jmo

______________________

Data emisji: 11.11.2019

Godzina emisji: 7.17

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Święto Niepodległości. "Polacy chcą wspólnie przeżywać dzień 11 listopada"

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 13:49
- Polacy podczas wspólnego świętowania chcą czuć się wspólnotą. Teraz chcemy być częścią tych wydarzeń, coraz bardziej się angażujemy. Można zauważyć tę ewolucję współczesnego patriotyzmu. To słowo znaczy obecnie coś innego, niż wcześniej - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jan Kowalski, kierownik programu "Niepodległa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polacy w świecie". Pułaski, Washington i polska niepodległość

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 16:05
W najnowszym odcinku audycji "Polacy w świecie" poruszono m.in. temat amerykańskiego spojrzenia na dzień 11 listopada. Pokazano również jak George Washington wyprzedził swoją epokę słowami o polskiej niepodległości.
rozwiń zwiń