M. Szpądrowski ws. warszawskiego budżetu: w ratuszu panuje pokrętna logika

- Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski jeździ po konferencjach i mówi o autonomii samorządu od rządu, a tymczasem źle zarządzany budżet warszawski nie jest w stanie udźwignąć obietnic prezydenta i wtedy odwołuje się do rządu- powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Szpądrowski, radny PiS z Warszawy.  

2019-11-14, 16:34

M. Szpądrowski ws. warszawskiego budżetu: w ratuszu panuje pokrętna logika
Warszawski ratusz. Foto: Szczebrzeszynski/Public domain

Posłuchaj

14.11.2019 Michał Szpądrowski o
+
Dodaj do playlisty

- Według deklaracji Urzędu Miasta ekologia jest jednym z ważniejszych priorytetów. "Koń jaki jest, każdy widzi". Do końca roku miały zniknąć "kopciuchy", a będą kopcić co najmniej do 2022 roku. Zdecydowana większość tych pieców wymieniana jest w ramach "Ekoprojektu". Drugim filarem porażki władz Warszawy jest to, że kwoty dofinansowania były za małe. Z takich pieców najczęściej korzystają ludzie ubodzy i nie pomyślano o tym, że może być ich na ton nie stać. W warszawskim ratuszu bardzo często panuje przewrotna logika - przyznał rozmówca.

"Źle zarządzany budżet Warszawy"

Powiązany Artykuł

smieci 1200.jpg
Wywóz śmieci w stolicy będzie dużo droższy. R. Trzaskowski: nie mamy wyjścia

- Za każdym razem, gdy jestem na Radzie Miasta, więcej słucham o Sejmie i Senacie. Spodziewałem się innej dyskusji, ale takie są narzucane. Jako radny miasta nie jestem władny recenzować działań rządu, ale działania miasta. Stale słyszę, że polski rząd jest zły, że ma "ostre kły" i tylko zabiera, a nic nie daje. Prezydent Rafał Trzaskowski jeździ po konferencjach i mówi o autonomii samorządu od rządu, a tymczasem źle zarządzany budżet warszawski nie jest w stanie udźwignąć obietnic prezydenta. Wtedy zaś prezydent Trzaskowski odwołuje się do rządu, że powinien robić więcej. - zaznaczył.

- Miasto stołeczne Warszawa na sytuacji gospodarczej znacząco zyskało. W ubiegłym roku miasto nie wykorzystało 811 mln zł w programach inwestycyjnych. Kwota ta przeszła na rok bieżący. Takie sytuacje zdarzają się notorycznie - podsumował. 

Gość Polskiego Radia 24 mówił także o programie "Czyste Powietrze". - Skupia się on na termomodernizacji, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, również na dopłatach do paneli fotowoltaicznych. Jest to dedykowane temu, aby ogrzewanie mieszkania mogło być podłączone do sieci ciepłowniczej. Są różne sposoby, by wymienić piece opalane węglem lub ropą niskiej jakości. Wspólnym celem jest redukcja emisji szkodliwych substancji do powietrza - zaznaczył.

REKLAMA

***

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Antoni Trzmiel

Polskie Radio 24/pkr

REKLAMA

--------------------------------------

Data emisji: 14.11.2019

Godzina emisji: 15.33

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej