X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Cuda, cuda ogłaszają". Urszula Sobiech o tegorocznych Orszakach Trzech Króli

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 09:24
- W tym roku będziemy ogłaszać cuda - powiedziała Urszula Sobiech (Fundacja Orszak Trzech Króli). Podkreśliła, że hasło tegorocznych orszaków nawiązuje nie tylko do kolędy, ale też Cudu nad Wisła i beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.
Audio
  • Urszula Sobiech, Zuzanna Samsel i Wojciech Samsel o Święcie Trzech Króli (Temat dnia/Gość PR24)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

W poniedziałek 6 stycznia, w Polsce, ulicami prawie 900 miejscowości pod hasłem "Cuda, cuda ogłaszają" - słów z kolędy "Dzisiaj w Betlejem" przejdą Orszaki Trzech Króli.

ZOBACZ TAKŻE
orszak-trzech-kroli-pap-1200.jpg
Orszaki Trzech Króli 6 stycznia w kraju i poza granicami. "Chcemy rozkolędować Polskę"

"Będziemy ogłaszać cuda"

Urszula Sobiech podkreśliła, że "jest to hasło bardzo kolędowe i wesołe", i to jest "pierwsze przesłanie". - Chcemy, żeby Orszak Trzech Króli był rozśpiewany. Chcemy powrócić do pięknej polskiej tradycji, żeby te kolędy wybrzmiały jeszcze głośniej - mówiła.

>>>[POLSKIE RADIO 24] Jolanta Stochacz: Orszak Trzech Króli jest zawsze inicjatywą oddolną

Dodatkowo, jak mówi przedstawicielka Fundacji Orszak Trzech Króli, hasło ma nawiązywać do setnej rocznicy Cudu nad Wisłą. - Orszak zawsze chce być uważny na dzieła, rzeczy, rocznice, które dzieją się w danym roku. Poza tym, cudownym sposobem, okazało się (...), że kolejny cud będziemy mieli do ogłoszenia: ten związany z czerwcową beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego - mówiła.

Misja w Zambii

Zuzanna Samsel powiedziała, że w mijającym roku była świadkiem cudów. - Widzieliśmy uzdrowienie naszej koleżanki misjonarki. To najbardziej nas tknęło - wskazała. - Widzieliśmy rzeczy, które trudno wytłumaczyć racjonalnie - dodał Wojciech Samsel.

Oboje są misjonarzami w Zambii. - Salezjanie od wielu, wielu lat mają tam założone misje i zapraszają młodych, żeby w tym uczestniczyli - mówił Wojciech Samsel. Przyznał, że oboje oczekują na przyjazd nowych wolontariuszy.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Wiesław Molak

Goście: Urszula Sobiech (Fundacja Orszak Trzech Króli), Zuzanna i Wojciech Samsel (wolontariusze Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie, misjonarze w Zambii)

Data emisji: 05.01.2020

Godzina emisji: 08.13

PR24/msze, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ks. Bogdan Bartołd: odwiedziny kapłana zawsze mają aspekt duchowy

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 08:20
- Ludzie widząc księdza chcą porozmawiać o tym co dla nich jest ważne istotne, ważne. Jako istota duchowna muszę rozmawiać o sprawach ducha - powiedział ks. Bogdan Bartołd, proboszcz Archikatedry Św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
rozwiń zwiń