more_horiz

Anglistka: dokonuje się przewrót technologiczny, nauczyciele muszą się rozwijać

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 23:58
- Na naszych oczach dokonuje się przewrót technologiczny. Wkraczamy w komputerowy świat. Wszyscy nauczyciele, którzy wcześniej nie mieli z różnymi platformami i aplikacjami do czynienia, muszą do tego docierać, rozwijać umiejętności - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Magdalena Drzewiecka, anglistka, nauczycielka.
Audio
  • Magdalena Drzewiecka: nowe technologie pomogą nauczycielom w czasie "normalności" (Polskie Radio 24/Między nami kobietami)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/oatawa

Pandemia koronawirusa na świecie wymogła, zarówno w biznesie, jak i edukacji, czy codziennych kontaktach międzyludzkich, by korzystać z rozwiązań online.

Magdalena Drzewiecka, nauczycielka i anglistka z liceum w Nadarzynie przyznała, że oprócz minusów, sytuacja ma też wiele zalet.

- Na naszych oczach dokonuje się przewrót technologiczny. Wkraczamy w komputerowy świat. Wszyscy nauczyciele, którzy wcześniej nie mieli z różnymi platformami i aplikacjami do czynienia, muszą do tego docierać, rozwijać umiejętności - powiedziała.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
uczeń student nauka online komputer laptop 1200.jpg
Szkolnictwo: MEN zachęca do korzystania z zasobów Polskiego Radia

Przydatne narzędzie

Zdaniem gość PR24, "jak już wrócimy do normalności" nowe umiejętności nauczycieli będą im bardzo przydatne. - Zdarzają się sytuację, kiedy nie ma mnie w szkole, a mam wychowawstwo w klasie i potrzebuję się spotkać z uczniami. Mam teraz bardzo dużo narzędzi, o których wcześniej szczerze mówiąc nie wiedziałam - mówiła.

Dzięki technologii "oprócz nauki, nauczyciele mogą załatwiać różne sprawy, komunikować się". - To będzie narzędzie, które nam na pewno pomoże w przyszłości - wskazała Magdalena Drzewiecka.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzi: Anna Popek

Gość: Magdalena Drzewiecka, nauczycielka

Data emisji: 01.04.2020

Godzina emisji: 23.37

Zobacz także

Zobacz także