X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Boroń-Kaczmarska: zakażenie koronawirusem nie wpływa negatywnie na przebieg ciąży

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 21:52
- Każdy powinien pamiętać o tym, że wirus nie wybiera - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Anna Boroń-Kaczmarska. - Bez zrozumienia, że pandemii nie da się opanować bez przestrzegania określonych zasad w życiu społecznym, nie osiągniemy efektu - zaznaczyła. 
W ocenie ekspert, koronawirus nie ma negatywnego wpływu na ciążę
W ocenie ekspert, koronawirus nie ma negatywnego wpływu na ciążę Foto: SEBASTIEN SALOM-GOMIS/SIPA/SIPA/East News

W Polsce zarejestrowano w piątek 657 nowych zakażeń koronawirusem. To najwyższa dobowa liczba przypadków od początku pandemii. W ciągu doby zmarło 7 osób. Liczba ofiar COVID-19 wzrosła więc do 1 716, a zakażeń do 45 688. Dotychczas wyzdrowiało 33 987 osób, które były zakażone koronawirusem. Z powodu COVID-19 w szpitalach przebywa 1778 osób, a 72 są podłączone do respiratorów. Kwarantanną objęto 97 189 osób. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 8069 osób.

karetka shutterstock_1671976747 1200.jpg
"Wysoki poziom będzie się utrzymywać". Rzecznik MZ o wzroście liczby zachorowań na COVID-19

Niewykluczone są rygory prawne

Gość Polskiego Radia 24 przekazała, że "wszyscy powinniśmy pamiętać, że zasadnicze metody zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa są ciągle takie same" i wskazała noszenie maseczek, zachowywanie dystansu społecznego, częste mycie rąk, oraz unikanie niepotrzebnego ryzyka. 


Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, że przygotowywany jest schemat regionalizacji walki z epidemią koronawirusa. Dziś, obradujący pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego zespół, nie podjął żadnych decyzji w kwestii przywrócenia lub ustanowienia obostrzeń sanitarnych, związanych Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, że służby państwowe będą podejmowały bardziej intensywne działania w celu egzekwowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Dodał, że nie dyskutowano dziś ewentualnego podwyższenia kar za nieprzestrzeganie przepisów sanitarnych. Podkreślił, że ściślejsze kontrole będą dotyczyły potencjalnych ognisk zakażeń, szczególnie przestrzeni zamkniętych - sklepów, restauracji, czy kin. (PAP)

Zdaniem rozmówczyni Piotra Węża w "Temacie dnia", dobrym pomysłem byłoby ograniczenie liczby gości na weselach. - Skupiska 150 osób są bardzo wysokie, zwłaszcza, gdy w miłej atmosferze zapominamy o zachowywaniu dystansu - zaznaczyła i dodała, że "różne warianty, służące do ochrony ludzi, są dobre". Podkreśliła także, że "istnieje ryzyko zakażenia się koronawirusem od osób chorych bezobjawowo". - Niewykluczone, że trzeba będzie wprowadzić ponownie zapisy rygorystyczne, utrudniające ludziom kontakt z innymi - zaznaczyła. 

Czytaj także: 

Pytana, o wpływ koronawirusa na ciężarne, prof. Anna Boroń-Kaczmarska odparła, że "zakażenie koronawirusem nie wpływa negatywnie na przebieg ciąży". - Niemniej - nie należy niczego lekceważyć - zaznaczyła. W kontekście udziału osób zdrowych - lub chorych bezobjawowo - w imprezach, zaznaczyła, że "Nie każdy z nas jest idealnie zdrowy, ale może być tam też osoba, która rozwinie cukrzycę ciężarnej, albo inne powikłanie, jak rzucawka ciążowa. - To jest dowód, że ciąża nie jest idealnie zdrowa i mogą się zdarzyć nieszczęśliwe przypadłości - wskazała. 

- Każdy powinien pamiętać o tym, że wirus nie wybiera - dodała i przyznała, że "bez zrozumienia, że pandemii nie da się opanować bez przestrzegania określonych zasad w życiu społecznym, nie osiągniemy efektu". 


Posłuchaj
25:08 Boron-KaczmarskaPR24_MPLS 2020_07_31-20-33-43.mp3 Prof. Anna Boroń-Kaczmarska o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeńśtwa przeciwepidemicznego ("Temat dnia"/ PR24)

 

W rozmowie więcej komentarza do sytuacji epidemicznej w Polsce. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

***

Audycja: "Temat dnia"

ProwadzącyPiotr Wąż

Gość: prof. Anna Boroń-Kaczmarczyk (specjalista chorób zakaźnych)

Data emisji: 31.07.2020

Godzina emisji: 20.30


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister zdrowia: gotowość służb sanitarnych musi być na jesieni zachowana

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 16:11
- Zespół ds. przeciwdziałania epidemii ma zakończyć pracę na początku września tak, by dla każdej jednostki zdrowia było jasne, jak postępować - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. - W marcu byliśmy zabezpieczeni ogólnie na wypadek wystąpienia choroby zakaźnej, teraz jesteśmy przygotowani na wyzwania związane konkretnie z COVID-19 - zaznaczył wiceszef resortu zdrowia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Górskie szlaki i nadmorskie miejscowości pełne turystów. Pamiętajmy, by zachować reżim sanitarny

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 11:24
Korzystając z letniego wypoczynku, turyści chętnie odwiedzają najpopularniejsze górskie i nadmorskie miejscowości.  W przypływie ładnej pogody koronawirus przestał wydawać się straszny, a przecież wciąż jest obecny. Dlatego nie należy zapominać o sanitarnych wytycznych, a maseczka wciąż powinna być jednym z naszych nieodłącznych przedmiotów na turystycznym szlaku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta: politycy mają problem z komunikacją w sprawie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 19:47
- Powinna zostać ustalona jedna, wspólna wersja: albo mamy kłopot z koronawirusem, albo go nie mamy - mówił w Polskim Radiu 24 Patyk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej". - Nauczyliśmy się żyć z pandemią i stajemy się mniej ostrożni, zaczynamy sami sobie luzować zasady bezpieczeństwa - wskazywał z kolei Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". 
rozwiń zwiń