X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Magdalena El Ghamari: Liban jest jednym z trzech najbardziej zadłużonych państw na świecie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 15:35
- Mieszkańcy Libanu żyją od kryzysu do kryzysu. Ostatnie lata to ogromny krach gospodarczy państwa. Jest ono następne w kolejce, gdy mówimy o niechlubnej perspektywie przyszłości na Bliskim Wschodzie - powiedziała dr Magdalena El Ghamari, ekspert ds. międzynarodowych z Collegium Civitas.
Magdalena El Ghamari
Magdalena El GhamariFoto: PR24/MS

W wybuchu w porcie znajdującym się w libańskiej stolicy zginęło dotąd ponad 200 osób, 110 uznaje się za zaginione, a ponad 6 tys. doznało obrażeń. W wyniku katastrofy z dotychczasowego miejsca zamieszkania wysiedlono od 250 tys. do 300 tys. mieszkańców Bejrutu.

mid-epa08597700 (1).jpg
Ekspert: Liban jest zakładnikiem Hezbollahu
Posłuchaj
19:51 PR24_MPLS 2020_08_12-15-07-41.mp3 Magdalena El Ghamari o sytuacji wewnętrznej w Libanie po niedawnym wybuchu w porcie w Bejrucie ("Temat dnia/Gość PR24")

"Wisienka na torcie" libańskich problemów

Po zamieszkach, do jakich doszło po eksplozji, do dymisji podał się rząd premiera Hassana Diaba, który oświadczył, że jedną z przyczyn zaistniałego zdarzenia (oprócz nieprawidłowo składowanych 3 ton saletry amonowej) była korupcja. Cała ta sytuacja jest kontynuacją libańskich problemów gospodarczych i politycznych.

CZYTAJ TAKŻE:

Liban.jpg
Dr Magdalena El Ghamari: wybuch w Bejrucie to symbol upadku Libanu

- Można powiedzieć, że Liban to państwo, którego obywatele żyją od kryzysu do kryzysu. Eksplozja była "wisienką na torcie" kłopotów tego kraju. W pewnym momencie doszło nawet do jego bankructwa. Jest jednym z trzech najbardziej zadłużonych państw na świecie. Ostatnie lata to ogromny krach gospodarczy Libanu - zaznaczyła dr Magdalena El Ghamari.

Wszechobecna korupcja

Korupcja, o której wspominał Hassan Diab, szerzy się niemal na każdym poziomie życia w Libanie. Chociażby na uczelniach wyższych zostało wydanych odpłatnie ponad 50 tys. dokumentów ich ukończenia.

W opinii dr Magdaleny El Ghamari Liban jest "następny w kolejce, gdy mówimy o niechlubnej perspektywie przyszłości na Bliskim Wschodzie".- Nawet dymisja rządu nie poprawi sytuacji - stwierdziła ekspert.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: dr Magdalena El Ghamari, ekspert ds. międzynarodowych z Collegium Civitas
Data emisji: 12.08.2020
Godzina emisji: 15.09

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"Sytuacja w kraju jest napięta". Prof. Jelonek o tragicznym wybuchu w Bejrucie

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 10:37
- Kiedy coś dzieje się w Libanie, mają oni tendencję do oskarżania swoich dwóch sąsiadów, Syrii i Izraela o wszystko złe. Ostatnie wydarzenia gospodarcze, w tym bankructwo gospodarki, doprowadziło do sytuacji bardzo poważnego stanu kryzysu, który trwa od ubiegłego roku - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Adam Jelonek, dyrektor Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Fyderek: Liban kluczowy dla bezpieczeństwa Europy

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 20:00
- Liban leży w strategicznym miejscu na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego, gdzie ścierają się strefy wpływów wielu mocarstw - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Fyderek z Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń