X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Orędzie przewodniczącej KE o stanie UE. Saryusz-Wolski: zła diagnoza prowadzi do złej terapii

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 15:24
- Ton wystąpienia Ursuli von der Leyen był taki, że "jako państwo europejskie jesteśmy w znakomitej formie", tymczasem Unia Europejska jest skłócona i nie reaguje adekwatnie do zagrożeń. Jednostronność wystąpienia pani von der Leyen szkodzi wiarygodności UE - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS.
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-WolskiFoto: PR24/J. Popławski

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wygłosiła raport o stanie Unii Europejskiej, do którego odniósł się gość Polskiego Radia 24. Jak podkreślił, "UE w gorszym stanie niż przed pandemią COVID-19".

Posłuchaj
22:15 PR24_MPLS 2020_09_16-14-34-46.mp3 Jacek Saryusz-Wolski w rozmowie o wystąpieniu Ursuli von der Leyen na temat stanu Unii Europejskiej (Temat Dnia/Gość PR24)

- Ton tego wystąpienia był taki, że "jako państwo europejskie jesteśmy w znakomitej formie". Tymczasem UE jest skłócona, nie reaguje adekwatnie do zagrożeń. Jednostronność wystąpienia pani von der Leyen szkodzi wiarygodności UE. Zła diagnoza prowadzi do złej terapii - podkreślił europoseł.

facebook ryszard legutko 1200.jpg
Ryszard Legutko: UE jest dziś w gorszej kondycji niż 10 lat temu, a KE mówi o świetlanej przyszłości

"Bezzębna retoryka"

- Mieliśmy do czynienia z tonem potępienia Rosji, który można przyjąć z zadowoleniem, ale było to potępienie bez żadnej propozycji działań. Był to dobry ton, ale bezzębna retoryka - ocenił. 

- Ursula von der Leyen mówi, że trzeba zbudować tzw. Unię Zdrowia, ale osiągnięcia UE nie napawają tutaj optymizmem i zaufaniem, aby dawać tutaj kompetencje UE, a zabierać krajom. Podobnie jest z klimatem. Pojawiła się hurraoptymistyczna deklaracja, żeby cel klimatyczny redukcji CO2 podnieść do 55 proc. w perspektywie 2030 r., czyli jest kryzys, a my zachowujemy się jak gdyby nigdy nic - dodał Jacek Saryusz-Wolski.

Czytaj także:

- Na plus warto odnotować ciepły ton na temat związków transatlantyckich, niezależnie od wyników wyborów amerykańskich, choć to też tylko słowa. Także na plus jest ton wobec Rosji, choć brakuje tutaj akcji - podsumował.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Jacek Saryusz-Wolski (PiS)

Data emisji: 16.09.2020

Godzina emisji: 14.33

Polskie Radio 24/pkr

Czytaj także

Pandemia koronawirusa. Ekspert: gdyby rząd posłuchał KE, liczba ofiar byłaby o wiele większa

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 23:50
Dobrą decyzję podjął polski rząd, że nie posłuchał Komisji Europejskiej, która w marcu radziła wstrzymać się z zamknięciem granic. Tak stwierdził Thomas Czypionka, szef działu polityki zdrowotnej w wiedeńskim Instytucie Studiów Zaawansowanych (IHS), który dodał, że w przeciwnym razie liczba ofiar pandemii byłaby zdecydowanie większa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szefowa Komisji Europejskiej: potrzebne sankcje dla naruszających prawa człowieka na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 13:48
- Jestem przekonana, że dyskusja ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej zademonstruje nasze zdecydowane poparcie dla praw obywateli Białorusi do podstawowych wolności i do demokracji - poinformowała na Twitterze przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
rozwiń zwiń