X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Grzegorz Kuczyński: konflikt między Armenią a Azerbejdżanem jest na rękę Rosji

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 11:40
- Ten zamrożony konflikt między Azerbejdżanem a Armenią nigdy nie został rozwiązany, chociaż minęły już prawie trzy dekady. Wszelkie wysiłki międzynarodowe nie przyniosły efektów. Moskwie jest to na rękę - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. Rosji Grzegorz Kuczyński.
Trwa konflikt o Górski Karabach
Trwa konflikt o Górski KarabachFoto: PAP/EPA/AZERBAIJAN DEFENCE MINISTRY/HANDOUT HANDOUT

Od kilku dni trwają walki między siłami Armenii i Azerbejdżanu o Górski Karabach. Starcia podsycają obawy o stabilność na Kaukazie Południowym.

karabachy1200.jpg
Trwa wymiana ognia w Górskim Karabachu. Rośnie konflikt między Armenią a Azerbejdżanem

"Najcięższe walki od lat"

Ekspert ds. Rosji Grzegorz Kuczyński wskazuje w Polskim Radiu 24, że dziś między Armenią a Azerbejdżanem trwają najcięższe walki od lat. - Wszystko zaczęło się w niedzielę rano na Kaukazie. Obie strony zarzucają sobie nawzajem prowokacje i rozpoczęcie konfliktu - mówił.

Posłuchaj
24:32 PR24_MPLS 2020_09_29-10-33-15.mp3 Grzegorz Kuczyński: konflikt między Armenią a Azerbejdżanem jest na rękę Rosji (Temat Dnia/Gość PR24)

- Wszystko wskazuje na to, że ten etap wojny rozpoczął Azerbejdżan, który ostrzelał pozycje ormiańskie w Górskim Karabachu, za czym poszła ofensywa lądowa przy granicy z Iranem oraz na północnej flance. Azerom udało się zająć szereg strategicznych miejsc - powiedział.

pap karabach 663.jpg
Walki w regionie Górskiego Karabachu. Jest reakcja szefa ONZ

"Spuścizna jeszcze po Związku Sowieckim"

Gość Polskiego Radia 24 zwracał uwagę na to, że Azerowie zrobili największe postępy terytorialne od 1994 roku.

- Rośnie liczba ofiar po obu stronach konfliktu. Wygląda na to, że walki w najbliższym czasie będą bardzo ciężkie i nie widać szans na ich wstrzymanie - powiedział.

Czytaj także:

Wg Grzegorza Kuczyńskiego celem Armenii jest zachowanie zdobyczy z 1994 roku, natomiast dla Azerbejdżanu ważne jest odzyskanie pełnej kontroli nad enklawą i okupowanymi terenami azerbejdżańskimi między Armenią a Karabachem. - Pytanie, na ile prezydent Azerbejdżanu jest zdeterminowany - zastanawiał się ekspert.

- Dzisiejsza sytuacja w Górskim Karabachu to spuścizna jeszcze po Związku Sowieckim, jeden z tzw. zamrożonych konfliktów. Dzisiaj ofensywa Azerbejdżanu rozszerza się również na dawne tereny azerskie - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Grzegorz Kuczyński (ekspert ds. Rosji)
Data emisji: 29.09.2020
Godzina emisji: 10.33

ks

Czytaj także

Walki o Górski Karabach. Górecki: pierwsze starcia zaczęły się w 1988 roku

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 18:40
- Ten konflikt nigdy się nie skończył, więc traktowanie go jako konfliktu zamrożonego było błędem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodnich. Od niedzieli trwają walki pomiędzy wojskami Azerbejdżanu i Armenii o Górski Karabach. Obie strony wykorzystują ciężką artylerię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa wymiana ognia w Górskim Karabachu. Rośnie konflikt między Armenią a Azerbejdżanem

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 21:00
W Górskim Karabachu drugą dobę trwają starcia między wojskami Armenii i Azerbejdżanu - donoszą rosyjskie media niezależne. Władze obu krajów ogłosiły powszechną mobilizację i wprowadziły stan wojenny. Społeczność międzynarodowa, w tym kraje Unii Europejskiej, Stany Zjednoczone i Rosja wezwały Armenię i Azerbejdżan do przerwania walk i rozpoczęcia rozmów pokojowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwają walki w Górskim Karabachu. Sprzeczne informacje dot. zabitych i rannych

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 08:46
- W nocy z poniedziałku na wtorek trwały walki między Azerbejdżanem a kontrolowaną przez Ormian separatystyczną enklawą Górski Karabach - poinformowało we wtorek azerbejdżańskie ministerstwo obrony.
rozwiń zwiń