more_horiz

"Bezpieczeństwo drogowe jest naszym wspólnym dobrem". Agnieszka Kamińska o Polskim Radiu Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 19:50
- Bardzo wielu słuchaczy korzysta z radia w samochodach, informacja drogowa, pogodowa jest niezmiernie ważna. Do tego dodajemy mnóstwo dobrej muzyki, specjalnie dostosowanej do potrzeb użytkowników dróg - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia.
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska Foto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

W piątek 16 października po raz pierwszy zabrzmiał sygnał Polskiego Radia Kierowców, nowej anteny Polskiego Radia. Całodobowe, interaktywne, dynamiczne i nowoczesne.

1200_Polskie_Radio_Kierowców.jpg
Całodobowe, interaktywne i nowoczesne. Wystartowało Polskie Radio Kierowców

W programie informacje drogowe i pogodowe w kilku językach, porady dla kierowców, dobra muzyka, sport i najnowsze wiadomości dla fanów motoryzacji. Polskie Radio Kierowców dostępne jest w technologii DAB+, poprzez bezpłatną aplikację oraz w internecie.

Prezes Agnieszka Kamińska zwracała uwagę, że Polskie Radio Kierowców to nie tylko informacje o utrudnieniach na drogach, ale także mnóstwo praktycznych porad oraz kontakt ze słuchaczami. - To oni zgłaszają informacje, co się dzieje na drogach, jakie są utrudnienia, korki, ale też sami dzwonią z poradami, jak rozwiązać niektóre problemy - mówiła.

Polskie Radio Kierowców to także nazwa aplikacji przeznaczonej na urządzenia mobilne. - Aplikacja jest bardzo intuicyjna i tak zaprojektowana, by była możliwie bezpieczna, kierowca nie musi szukać głęboko ukrytych ikon. Co więcej, jeżeli zaakcentujemy możliwość lokalizacji przez aplikację, będziemy otrzymywać informacje drogowe z promienia 100 km - podkreślała prezes Polskiego Radia.

1200_Hołowczyc_Kubica_PAP.jpg
"Nie jesteśmy sami na drodze". Krzysztof Hołowczyc i Robert Kubica o Polskim Radiu Kierowców

Polskie Radio Kierowców nadaje również serwisy w języku ukraińskim, niemieckim i angielskim, przeznaczone dla kierowców poruszających się w ruchu tranzytowym po naszych drogach. Redakcja współpracuje także z Policją, Inspekcją Transportu Drogowego oraz innymi instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na drogach.

- Bezpieczeństwo drogowe jest naszym wspólnym dobrem. Dbałość o bezpieczeństwo, informowanie o bezpiecznych zachowaniach na drodze to jest właśnie misja nadawcy publicznego - zaznaczyła Agnieszka Kamińska.

Posłuchaj
21:52 _PR24_AAC 2020_10_18-18-06-29.mp3 18.10.2020 Agnieszka Kamińska (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

W dalszej części audycji Sławomir Krzewiński z Biura Technologii PR wyjaśniał, na czym polega emisja programów w technologii DAB+, w której nadawane jest Polskie Radio Kierowców.

Linki do pobrania aplikacji:

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: Agnieszka Kamińska, Sławomir Krzewiński 

Data emisji: 18.10.2020

Godzina emisji: 18.06

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także