X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Bezpieczeństwo drogowe jest naszym wspólnym dobrem". Agnieszka Kamińska o Polskim Radiu Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 19:50
- Bardzo wielu słuchaczy korzysta z radia w samochodach, informacja drogowa, pogodowa jest niezmiernie ważna. Do tego dodajemy mnóstwo dobrej muzyki, specjalnie dostosowanej do potrzeb użytkowników dróg - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia.
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska Foto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

W piątek 16 października po raz pierwszy zabrzmiał sygnał Polskiego Radia Kierowców, nowej anteny Polskiego Radia. Całodobowe, interaktywne, dynamiczne i nowoczesne.

1200_Polskie_Radio_Kierowców.jpg
Całodobowe, interaktywne i nowoczesne. Wystartowało Polskie Radio Kierowców

W programie informacje drogowe i pogodowe w kilku językach, porady dla kierowców, dobra muzyka, sport i najnowsze wiadomości dla fanów motoryzacji. Polskie Radio Kierowców dostępne jest w technologii DAB+, poprzez bezpłatną aplikację oraz w internecie.

Prezes Agnieszka Kamińska zwracała uwagę, że Polskie Radio Kierowców to nie tylko informacje o utrudnieniach na drogach, ale także mnóstwo praktycznych porad oraz kontakt ze słuchaczami. - To oni zgłaszają informacje, co się dzieje na drogach, jakie są utrudnienia, korki, ale też sami dzwonią z poradami, jak rozwiązać niektóre problemy - mówiła.

Polskie Radio Kierowców to także nazwa aplikacji przeznaczonej na urządzenia mobilne. - Aplikacja jest bardzo intuicyjna i tak zaprojektowana, by była możliwie bezpieczna, kierowca nie musi szukać głęboko ukrytych ikon. Co więcej, jeżeli zaakcentujemy możliwość lokalizacji przez aplikację, będziemy otrzymywać informacje drogowe z promienia 100 km - podkreślała prezes Polskiego Radia.

1200_Hołowczyc_Kubica_PAP.jpg
"Nie jesteśmy sami na drodze". Krzysztof Hołowczyc i Robert Kubica o Polskim Radiu Kierowców

Polskie Radio Kierowców nadaje również serwisy w języku ukraińskim, niemieckim i angielskim, przeznaczone dla kierowców poruszających się w ruchu tranzytowym po naszych drogach. Redakcja współpracuje także z Policją, Inspekcją Transportu Drogowego oraz innymi instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na drogach.

- Bezpieczeństwo drogowe jest naszym wspólnym dobrem. Dbałość o bezpieczeństwo, informowanie o bezpiecznych zachowaniach na drodze to jest właśnie misja nadawcy publicznego - zaznaczyła Agnieszka Kamińska.

Posłuchaj
21:52 _PR24_AAC 2020_10_18-18-06-29.mp3 18.10.2020 Agnieszka Kamińska (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

W dalszej części audycji Sławomir Krzewiński z Biura Technologii PR wyjaśniał, na czym polega emisja programów w technologii DAB+, w której nadawane jest Polskie Radio Kierowców.

Linki do pobrania aplikacji:

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: Agnieszka Kamińska, Sławomir Krzewiński 

Data emisji: 18.10.2020

Godzina emisji: 18.06

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Kamińska: PR Kierowców wpisuje się w misję dbałości o bezpieczeństwo na drogach

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 06:00
- To jedyna w Polsce 24-godzinna stacja radiowa stworzona w odpowiedzi na zainteresowanie słuchaczy tematyką motoryzacyjną i bezpieczeństwem na drogach - mówi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. Podkreśla, że Polskie Radio Kierowców to bardzo nowoczesny i innowacyjny projekt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To bardzo potrzebna antena". Witold Kołodziejski o Polskim Radiu Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 01:05
Polskie Radio uruchamia nową antenę. Polskie Radio Kierowców to nowatorski i jedyny w Polsce całodobowy program radiowy, który powstał w odpowiedzi na zainteresowanie słuchaczy tematyką motoryzacyjną i bezpieczeństwa na drogach. - To bardzo potrzebna antena, bo pomimo rozwoju technologii, różnych serwisów, nawigacji satelitarnej, oczekujemy żywej informacji, komentarza o tym, co się dzieje na drogach - podkreśla przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dla mnie będzie to radio pierwszej potrzeby". Joanna Lichocka o Radiu Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 09:40
Od dziś działa nowa całodobowa stacja Polskiego Radia - Polskie Radio Kierowców. Poseł PiS Joanna Lichocka powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia, że inicjatywa jest realizacją misji publicznej.
rozwiń zwiń