X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowe nazwiska wśród zaszczepionych na WUM: Reszczyński: program kolesiowski

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 14:57
- Mamy ciągle ten sam układ towarzysko-kolesiowski połączony wzajemnymi zobowiązaniami. Z tym układem walczył Jarosław Kaczyński - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Reszczyński. Gośćmi byli również Sławomir Jastrzębowski i Andrzej Rafał Potocki, 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sam Wordley/ Shutterstock

Do kolejnego nazwiska osoby zaszczepionej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym bez kolejki dotarł "Wprost". Jest nim były kapitan Służby Bezpieczeństwa, Roman Kurnik. Kurnik był kapitanem Służby Bezpieczeństwa, po 1989 r. został dyrektorem Departamentu Kadr w Komendzie Głównej Policji. Mianowany na zastępcę Komendanta Głównego Policji gen. Marka Papały, a po wygranych przez AWS wyborach w 1998 r. odszedł do biznesu. Gdy w 2001 r. Sojusz Lewicy Demokratycznej wrócił do władzy, Kurnik został doradcą w gabinecie politycznym szefa MSWiA Krzysztofa Janika. Posadę stracił w 2002 po wybuchu tzw. afery starachowickiej.

FORUM WUM 1200.jpg
Nie tylko Janda. WUM zaszczepił poza kolejką nawet kilkadziesiąt osób

Wojciech Reszczyński przyznał, że trudno jest odnaleźć wspólny mianownik dla grupy zaszczepionych osób. - Wydaje się, że trzeba będzie jeszcze na to poczekać. Być może lista będzie jeszcze uzupełniona o kolejne nazwiska, które podsuną nam pomysł na klucz do tej sprawy. Wyglada jednak na to, że Narodowy Program Szczepień został zmieniony przez opozycję w program kolesiowski, który jest dowodem na to, kto faktycznie rządzi w Polsce.  Potwierdzeniem tego jest wypowiedź Janiny Ochojskiej, która postulowała, by nadzór nad szczepieniami powierzyć TVN - powiedział publicysta. Dodał też, że na liście znalazło się też parę nazwisk osób, które najpewniej wprowadzono po to, by klucz do zrozumienia sprawy nie był oczywisty. - Pewnie Czesław Kiszczak też byłby już zaszczepiony, gdyby żył. Mamy ciągle ten sam układ towarzysko-kolesiowski połączony wzajemnymi zobowiązaniami. Z tym układem walczył Jarosław Kaczyński - podkreślił Reszczyński. 

Wstyd

Zadaniem Sławomira Jastrzębowskiego mamy do czynienia z listą osób, które posiadają realne wpływy. - Zaszczepić się dziś, to jakby zdobyć nieśmiertelność. Szczepionka jest dobrem pożądanym przez miliony ludzi. Dla mnie skandalem było już to, że Roman Kurnik był zastępcą komendanta głównego policji gen. Marka Papały. Jak to się stało, były kapitan SB mógł w wolnej Polsce dojść do takiego stanowiska? Pojawia się pytanie o to, czy ktoś "ma na kogoś trzymanie", czy ktoś był czyimś wychowankiem? Czy ktoś być czyimś opiekunem? Gen. Czesław Kiszczak miał trzymanie na kilka osób. Zdaje się, że nie ma innego klucza w tej sprawie. Zostaje wstyd, to nigdy nie powinno się wydarzyć. Mam nadzieję, że dojdzie do decyzji personalnych na WUM - podkreślił ekspert ds. wizerunku. 

W obronie rektora

Natomiast Andrzej Rafał Potocki zwrócił uwagę na fakt, że w obronie rektora WUM prof. Zbigniewa Gacionga stanęli rektorzy warszawskich uczelni. - Wygląda na to, że najbardziej odpowiedzialny za całą sprawę jest prof. Gaciong. Tymczasem uruchamia się system "krewni i znajomi królika bronią swojego".  To jest kuriozalne. Chodzi o przedstawicieli świata nauki, którzy powinni dawać przykład studentom. Wychodzi na to, że ich uczniowie mają lepsze pojęcie o moralności i etyce - tłumaczył publicysta.  

Czytaj także:

 

W Centrum Medycznym WUM zostały zaszczepione osoby spoza grupy zero, które nie są obecnie uprawnione do szczepienia przeciw COVID-19 według Narodowego Programu Szczepień. Wśród tych osób byli m.in. były premier, a obecnie europoseł SLD Leszek Miller. Polityk podał też, że również jego żona została zaszczepiona. Szczepionkę otrzymali też m.in. aktorzy: Krystyna Janda, Maria Seweryn, Wiktor Zborowski, Michał Bajor i Radosław Pazura, satyryk Krzysztof Materna i dyrektor programowy TVN Edward Miszczak. 


Posłuchaj
52:31 PR24_AAC 2021_01_09-14-06-02.mp3 Publicyści o sprawie szczepień na WUM (Temat dnia/Gość PR24)

 

W piątek portal Money.pl poinformował, że szczepionkę otrzymało także małżeństwo Zbigniewa i Elżbiety Grycanów, właścicieli sieci popularnych lodziarni, a także małżeństwo twórców firmy "Dr Irena Eris" – Irena Eris i Henryk Orfinger. Stacja telewizyjna TVN24 potwierdziła w piątek, że wśród osób zaszczepionych poza kolejnością na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym była prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA Katarzyna Kieli.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański 

Goście: Wojciech Reszczyński, Sławomir Jastrzębowski, Andrzej Rafał Potocki 

Data emisji: 9.01.2021

Godzina emisji: 14.07

PR24

Czytaj także

"Taki jest kształt pseudoelity". Macierewicz o szczepieniu byłego oficera SB poza kolejnością

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 14:14
- Jego udział w tej pseudoelicie, która nie tylko poza kolejnością, ale poza jakimkolwiek systemem, została ujawniona przy sprawie szczepionki, pokazuje jaki jest prawdziwy kształt tej pseudoelity: od właśnie różnych aktorów, przez twórców TVN-u - pana Mariusza Waltera, po ludzi ze Służby Bezpieczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 były szef MON, wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.
rozwiń zwiń