more_horiz

"Powinien się nazywać Platforma 2050". Publicysta o ruchu Szymona Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 16:51
- Dziś publicystycznie przechrzciłem ruch Hołowni na Platforma 2050. Jeżeli jego lider będzie wciągał na swój "stateczek" kolejnych ludzi z PO, to w którymś momencie ruch zacznie się przeciętnemu odbiorcy kojarzyć już nie z nową jakością, ale z opatrzonymi twarzami, kojarzonymi właśnie z PO - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wołodźko z "Gazety Polskiej Codziennie".
Hanna Gill-Piątek, Szymon Hołownia,  Joanna Mucha i Michał Kobosko
Hanna Gill-Piątek, Szymon Hołownia, Joanna Mucha i Michał KoboskoFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Pojawiają się kolejne sygnały świadczące o braku jedności w największej partii opozycyjnej. Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski w rozmowie z Wirtualną Polską podkreślił, iż od Grzegorza Schetyny oczekuje, że "będzie on kibicował dzisiejszemu szefowi PO Borysowi Budce". To reakcja Trzaskowskiego na wypowiedź Schetyny, w której stwierdził, że "Donald Tusk jest potrzebny opozycji". W środę natomiast media obiegła wiadomość, że szeregi PO opuszcza Joanna Mucha.

collage budka schetyna pap 1200.jpg
"Na początku PO ogłosiła, że żyjemy w dyktaturze, teraz trudno to przelicytować". Jankowski o opozycji

- Mam wrażenie, że na tym Titanicu już nawet zaczyna milknąć muzyka. Platformie Obywatelskiej grozi przynajmniej spadek z pierwszej politycznej ligi do drugiej - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wołodźko.

Posłuchaj
10:45 [PR24]PR24 (mp3) 20 styczeń 2021 15_47_30.mp3 Krzysztof Wołodźko o opozycji (Temat dnia) 

- Natomiast w tym momencie takie publicystyczne znęcanie się nad Platformą nie ma większego sensu - dodał publicysta. 

Jego zdaniem "ciekawsze jest zastanawianie się, co dalej z projektem, który znamy jako Polska 2050". - Ja go dzisiaj przechrzciłem publicystycznie na Platforma 2050. Bo jeżeli Szymon Hołownia będzie wciągał na ten swój "stateczek" kolejnych ludzi Platformy, to w którymś momencie jego ruch zacznie się przeciętnemu odbiorcy kojarzyć już nie z nową jakością, ale z twarzami opatrzonymi, kojarzonymi właśnie z PO - zaznaczył gość PR24.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Krzysztof Wołodźko ("Gazeta Polska Codziennie")
Data emisji: 20.01.2021
Godzina emisji: 15.47

bartos

Zobacz także

Zobacz także