more_horiz

Mucha chce współpracy Hołowni z PO. Prof. Marciniak: te ugrupowania walczą o podobny elektorat

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 12:53
Joanna Mucha stwierdziła, że przyszła współpraca Polski 2050 z PO jest prawdopodobna. Politolog z UW, prof. Ewa Marciniak, komentując te słowa w Polskim Radiu 24, stwierdziła, że to wypowiedź "sytuacyjna, zakotwiczona w analizie bieżącej sytuacji". - Platforma i Polska 2050 w wielu sondażach mają porównywalne wskaźniki poparcia, w związku z tym wiadomo, że obie te partie rywalizują w dużej mierze o podobny elektorat - mówiła prof. Marciniak.
Prof. Ewa Marciniak
Prof. Ewa MarciniakFoto: PR24

Jestem przekonana o tym, że będziemy współpracować, że będziemy tworzyli przyszły rząd - powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Joanna Mucha, poseł reprezentująca ruch Polska 2050, na temat współpracy z Platformą Obywatelską. W Polskim Radiu 24 sprawę komentowała politolog, prof. Ewa Marciniak.

Joanna Mucha Forum 1200.jpg
"Będziemy tworzyli przyszły rząd". Joanna Mucha o współpracy Polski 2050 z POhttps://polskieradio24.pl/5/3/Artykul/2698526

Ekspert podkreśliła, że na chwilę obecną obie formacje - i Platforma Obywatelska, i Polska 2050 - podkreślają raczej swoją odrębność niż chęć współpracy. W jej opinii, politycy PO mogą mieć poczucie, że coś z ich partią jest "nie tak", skoro odchodzą od niej politycy tak mocno z nią związani, jak Joanna Mucha, czy tacy, którym "dano szansę", jak Tomasz Zimoch.

Czytaj również:

Z drugiej strony może być też poczucie, że ruch Szymona Hołowni coś Platformie zabiera. - Zmiana takiego poczucia wymaga czasu. Wydaje mi się, że dzisiaj to jest taka sytuacyjna wypowiedź zakotwiczona w analizie bieżącej sytuacji, która pokazuje, że właściwie Platforma i Polska 2050 w wielu sondażach mają porównywalne wskaźniki poparcia, w związku z tym wiadomo, że obie te partie rywalizują w dużej mierze o podobny elektorat - mówiła prof. Ewa Marciniak, komentując słowa Joanny Muchy.

Dodała, że Szymon Hołownia wprawdzie próbuje zabiegać o elektorat centro-prawicowy w związku ze swoim światopoglądem. - Ale póki co widać największe przepływy elektoratu między tymi dwiema partiami - podkreśliła.

Posłuchaj
12:31 PR24_mp3 2021_03_17-11-33-53_Marciniak.mp3 Prof. Ewa Marciniak o bieżącej sytuacji politycznej ("Temat dnia / Gość PR24")

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Ryszard Gromadzki
Gość: prof. Ewa Marciniak (politolog, UW)
Data emisji: 17.03.2021
Godzina emisji: 11.33

PolskieRadio24.pl/PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem