X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To ociera się o zdradę stanu". Magdalena Merta o działaniach Donalda Tuska po katastrofie smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 15:20
- Złe procedury ocierające się o zdradę stanu. Tak można podsumować postawę ówczesnego premiera Donalda Tuska ws. katastrofy smoleńskiej - powiedziała w Polskim Radiu 24 Magdalena Merta, wdowa po Tomaszu Mercie, który zginął w 2010 roku w Smoleńsku.
Donald Tusk
Donald TuskFoto: Grand Warszawski / shutterstock

Telewizja Polska zamierza skierować do prokuratury nagranie rozmowy z udziałem Donalda Tuska. Na taśmie słychać wypowiedzi byłego premiera na temat śledztwa w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Posłuchaj
13:39 PR24_mp3 2021_03_19-13-45-05.mp3 "To ociera się o zdradę stanu". Wdowa po Tomaszu Mercie o Donaldzie Tusku (Temat Dnia/Gość PR24)

W czasie rozmowy z Donaldem Tuskiem Edmund Klich ponowił opinię, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej mogło przebiegać na innych zasadach niż konwencja chicagowska, zwrócił też uwagę na utrudniony kontakt z członkami rządu.

tvp gargas 10 kwietnia 1200.jpg
Narada u Tuska po katastrofie smoleńskiej. Dziennikarze TVP skierują nagranie do prokuratury

Polska władza działająca pod dyktat Rosjan?

Magdalena Merta wskazywała w Polskim Radiu 24, że Edmund Klich nigdy nie ukrywał tego, że został pozbawiony przez polskie państwo jakiekolwiek wsparcia. - Jego obecność "na dywaniku" u Tuska była wynikiem desperackiego kroku, jakim było pójście do dziennikarzy, skoro nie można było iść do szefa rządu - powiedziała.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zwraca uwagę na to, że zachowanie ówczesnego rządu ws. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej wzbudza wiele wątpliwości. - Przez lata obserwowaliśmy, jak polska władza robi wszystko, aby Smoleńskiem się nie zajmować. Jakby od samego początku robiła wszystko pod dyktat Rosjan - mówiła.

- Donald Tusk wprost powiedział, że wszystko zostawiono w rękach rosyjskich.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja"Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadził: Magdalena Złotnicka

Gość: Magdalena Merta (wdowa po Tomaszu Mercie)

Data emisji: 19.03.2021

Godz. emisji: 13.47

ks

Czytaj także

Szef MON o nagraniach z narady u Tuska: smoleńskim śledztwem powinien znów zająć się prokurator

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 08:11
- Zapewne opinia publiczna zapomniała już, co wydarzyło się bezpośrednio po tragedii smoleńskiej, tu mamy dowód haniebnego postępowania premiera Donalda Tuska, koalicji PO-PSL - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, odnosząc się do nowych ujawnionych materiałów o śledztwie smoleńskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajna narada po katastrofie smoleńskiej. Gargas: nagranie obciąża Tuska i jego ekipę

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 11:24
- Te nagrania są bezpośrednim dowodem na to, co myślał i robił Donald Tusk po katastrofie smoleńskiej. Jeśli mowa o odpowiedzialności, to polecenie zniszczenia tego nagrania powinno być badane również w kontekście odpowiedzialności zniszczenia dowodów - powiedziała o nagraniach z udziałem ówczesnego premiera Anita Gargas, autor materiału ujawniającego taśmy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeśli chodzi o badanie katastrofy smoleńskiej, można było osiągnąć więcej". Edmund Klich o "naradzie u Tuska"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 15:20
- Niedociągnięcia strony rosyjskiej były oczywiste. Rząd Donalda Tuska nie nagłaśniał tego na arenie międzynarodowej - powiedział Edmund Klich, po katastrofie smoleńskiej akredytowany jako przedstawiciel Polski przy MAK.
rozwiń zwiń