X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Powrót dzieci do szkół. Psycholog: musimy dać im czas na oswojenie

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 10:42
- Pandemia trwa, są nowe zagrożenia i poziom lęku wśród społeczeństwa cały czas jest i dotyczy to również dzieci. Wszystko wymaga więc czasu i oswojenia - powiedziała Joanna Wiśniewska, psycholog społeczny.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: maroke/Shutterstock
We wtorek po długim weekendzie rozpoczną się matury. Do egzaminów podejdzie 271 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów i techników. Egzaminy odbędą się stacjonarnie, ale z zachowaniem zasad sanitarnych. Do szkół planowany jest także powrót uczniów młodszych klas szkoły średniej i podstawowej.
1200_matura_shutterstock.jpg
Język polski. Przeczytaj przed maturą

"Powód stresu dla dzieci"

Joanna Wiśniewska podkreśliła, że powrót dzieci do szkół będzie wiązał się ze stresem i należy na to zwrócić uwagę. - Musimy wziąć pod uwagę, że tak długi okres nauczania zdalnego wpłynął na naszą młodzież i dzieci. Powrót do szkół będzie momentem ponownego stresu dzieci. Tak jak rok temu dzieci musiały przestawić się na nauczanie zdalne i poznać te metody, tak teraz jest to również podobna sytuacja - powiedziała.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 powiedziała, że nauczyciele muszą dać uczniom czas na oswojenie się z powrotem do szkoły i nie narzucać na nich od początku wielu obowiązków. - Musimy zwrócić uwagę jak dzieci będą zachowywały się w szkole. Jak będzie wyglądała ich koncentracja czy zdolności poznawcze. Myślę, że jeżeli zapadnie decyzja o powrocie do szkół przed końcem tego roku, to powinien być to sygnał, że muszą być one ponowne oswojone z tym powrotem - powiedziała. 

- Pandemia cały czas trwa, są nowe zagrożenia i poziom lęku wśród społeczeństwa cały czas jest i dotyczy to również dzieci. Wszystko wymaga więc czasu i oswojenia. Musimy pomóc dzieciom na ponowne oswojenie się z nową sytuacją. Nie może być to duże tempo - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
21:53 PR24_mp3 2021_05_02-10-08-48.mp3 Psycholog o powrocie dzieci do szkół ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Krzysztof Grzybowski
Gość: Joanna Wiśniewska (psycholog społeczny)
Data emisji: 02.05.2021
Godzina emisji: 10:08

dz

Czytaj także

Jak podkręcić swój mózg? Ćwiczenia na koncentrację

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 10:20
Oprócz powtarzania dat, wzorów i słówek do matury warto też poćwiczyć koncentrację. Umiejętność skupienia się przyda się nie tylko na egzaminie dojrzałości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa matura dopiero za dwa lata. Najbliższe i przyszłoroczne egzaminy maturzystów oraz ósmoklasistów bez zmian

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 11:00
- Takie same kryteria będą obowiązywały podczas tegorocznej i przyszłorocznej matury oraz podczas egzaminów ósmoklasisty - powiedział w sobotę w porannej rozmowie z TVP Info Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maturzyści kończą dziś rok szkolny. Przez pandemię nie będzie uroczystości

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 07:23
Absolwenci liceów i techników będą mogli odebrać świadectwa, ale ze względu na ograniczenia w pracy szkół nie będzie uroczystości na zakończenie roku.
rozwiń zwiń