X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Budzą niepokój". Jan Mosiński o niektórych wypowiedziach polityków Lewicy ws. KPO

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 14:14
- Powiem szczerze, że te ostatnie godziny, podczas których politycy Lewicy się wypowiadali, to takie zmiękczanie stanowiska, że być może się zastanowią jeszcze co będzie, czy ewentualne propozycje Lewicy będą ujęte w Krajowym Planie Odbudowy, trochę mnie niepokoją - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
Jan Mosiński
Jan MosińskiFoto: PR24

We wtorek Lewica poinformowała, że w sprawie Krajowego Planu Odbudowy udało się jej porozumieć z rządem, w związku z czym do KPO zostaną dopisane postulaty Lewicy, zaś to ugrupowanie poprze w Sejmie uchwalenie programu. W związku z tą umową na Lewicę spadła fala krytyki ze strony Koalicji Obywatelskiej, która zadeklarowała głosowanie przeciwko KPO, dzięki któremu do Polski mają trafić gigantyczne środki z Unii Europejskiej, które mają wspomóc gospodarkę po kryzysie spowodowanym przez pandemię. W Polskim Radiu 24 sytuację komentował poseł PiS Jan Mosiński.

Lewica FORUM 1200.jpg
"Ich celem jest obalenie rządu". Potocki o krytyce KO po porozumieniu Lewicy z PiS

Dyscyplina partyjna

Gość PR24 odniósł się do pytania o dyscyplinę klubową w głosowaniu nad ratyfikacją funduszu odbudowy. Jak wyjaśnił, wiąże się ona z tym, że sprawa ta jest bardzo ważna dla Polski i Polaków. Jednak wiadomo, że w klubie PiS-u są też politycy partii Zbigniewa Ziobry, którzy deklarują, że będą głosować przeciw KPO.

- Liczę w dalszym ciągu na to, pomimo deklaracji Solidarnej Polski, że zagłosują przeciw, że jednak do jakiejś refleksji dojdzie, bo przecież Polska potrzebuje tych środków, a my nie oddajemy ani grama naszych kompetencji, naszej suwerenności instytucjom unijnym. To jest chybiona teza moim zdaniem - wyjaśnił Jan Mosiński.

Czytaj również:

Jak Lewica zagłosuje?

sejm tt twitter 1200 free.jpg
Głosowanie nad Planem Odbudowy. Dr Onasz: Lewica stawia warunek, że plan musi powstać przed głosowaniem

Poseł PiS mówił także o deklaracjach Lewicy. Z jednej strony formacja zadeklarowała wsparcie wobec PiS-u w sprawie funduszu odbudowy, z drugiej jednak strony pojawiają się głosy (m.in. posła Andrzeja Rozenka), że negocjacje z PiS-em odbywały się bez porozumienia z pozostałymi politykami Lewicy. Pojawiają się obawy, że pomimo deklaracji głosowania za KPO Lewica może się wycofać, lub w jej szeregach może dojść do rozłamu.

- Powiem szczerze, że te ostatnie godziny, podczas których politycy Lewicy się wypowiadali, to takie zmiękczanie stanowiska, że być może się zastanowią jeszcze co będzie, czy ewentualne propozycje Lewicy będą ujęte w Krajowym Planie Odbudowy, trochę mnie niepokoją - mówił Jan Mosiński.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:20 PR24_mp3 2021_05_02-13-06-28_Mosiński.mp3 Jan Mosiński o Krajowym Planie Odbudowy ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Magdalena Złotnicka
Gość: Jan Mosiński (poseł PiS)
Data emisji: 02.05.2021
Godzina emisji: 13.06

PR24/jmo

Czytaj także

Prof. Ryba: kompromitacja Platformy Obywatelskiej ws. KPO oddala perspektywę rozpadu koalicji

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 11:51
- Konflikty w Zjednoczonej Prawicy pojawiały się różnorodne, i na linii PiS-Gowin, i na linii PiS-Solidarna Polska. Ale ta ostatnia kompromitacja, czy przegrana Platformy Obywatelskiej, jeśli bierzemy pod uwagę ten sojusz taktyczny związany z funduszem odbudowy, radykalnie tę perspektywę kryzysu w ZP oddala - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z KUL-u. Gośćmi "Debaty PR24" byli także: prof. Jacek Reginia-Zacharski z UŁ i Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiedzą, że to przysporzy punktów rządzącym". Marek Król o sprzeciwie części opozycji wobec KPO

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 13:50
- Jeśli ruszą inwestycje, ludzie będą na własne oczy widzieć, co się dzieje, widzieć wokół siebie zmiany, to raczej to przysporzy punktów rządzącym niż opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta tygodnika "Sieci".
rozwiń zwiń