X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Głosowanie nad Planem Odbudowy. Dr Onasz: Lewica stawia warunek, że plan musi powstać przed głosowaniem

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 13:06
- Dużo zależy od Prawa i Sprawiedliwości. Lewica stawia cały czas warunek, że Plan Odbudowy musi być zgłoszony w ostatecznej wersji przed głosowaniem. Wydaje się to logiczne. Lewica chce, aby wszystkie karty były wyłożone na stół podczas głosowania - powiedział dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: twitter.com/Sejm RP

We wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o ratyfikacji zasobów własnych UE, który zostanie przekazany do Sejmu. Od ratyfikacji tej ustawy zależy uruchomienie unijnego budżetu na lata 2021-2027, a także Instrumentu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, których łączna wartość wynosi 770 mld zł. Głosowanie nad przyjęciem tych środków zaplanowane zostało na 4 maja.

Antoni Macierewicz 1200.JPG
Krajowy Plan Odbudowy. Macierewicz: to nie pieniądze, a sposób ich użycia rozstrzyga o przyszłości

"Wszystkie karty na stole"

Dr Maciej Onasz podkreślił, że wiele w sprawie przyjęcia Planu Odbudowy zależy od formacji rządzącej. Przypomniał, że jednym z warunków poparcia tego rozwiązania przez Lewicę jest ogłoszenie całego planu przed głosowaniem. - Dużo zależy od Prawa i Sprawiedliwości. Lewica stawia cały czas warunek, że Plan Odbudowy musi być zgłoszony w ostatecznej wersji przed głosowaniem. Wydaje się to logiczne. Lewica chce, aby wszystkie karty były wyłożone na stół podczas głosowania - powiedział.

- To jest ten czynnik, który ewentualnie może doprowadzić do przesunięcia w czasie. O ile 4 maja jest datą ciągle obowiązującą, to nie przywiązywałbym się do tego na zasadzie ostateczności - dodał.

Czytaj także: 

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się do wypowiedzi pojedynczych posłów Lewicy, którzy krytykowali wsparcie tej formacji dla Funduszu Odbudowy. - Nie znamy stanowiska wszystkim posłów Lewicy. Wydaje się jednak, że większość z nich jest w stanie zrozumieć w jakiej sytuacji znajduje się Lewica i na ile jest w stanie zaznaczyć swoją rolę po stronie opozycyjnej właśnie tym zagraniem - powiedział politolog.

- Wewnętrznego odrzucenia dotychczasowych ustaleń nie spodziewam się. Nie znaczy to jednak, że nie istnieje scenariusz, w którym Lewica wycofałaby się z umowy z rządzącymi. Taką sytuacją byłyby np. wskazówki odnośnie tego, że druga strona nie zamierza wywiązać się z umowy. Na razie takiej sytuacji jednak nie ma - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
22:27 PR24_mp3 2021_05_02-12-35-07.mp3 Dr Maciej Onasz o głosowaniu nad Planem Odbudowy ("Północ-Południe")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Magdalena Złotnicka
Gość: dr Maciej Onasz (politolog)
Data emisji: 02.05.2021
Godzina emisji: 12.35

dz

Czytaj także

"Proces modernizacji w każdej dziedzinie naszego życia". Andrzej Sadoś o członkostwie Polski w UE

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 15:33
Ambasador Polski przy Unii Andrzej Sadoś ocenił, że 17 lat naszego członkostwa we Wspólnocie okazało się sukcesem. Podkreślił, że ważne są też perspektywy i zadania, które Polska będzie mogła zrealizować dzięki integracji z Unią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem pod wrażeniem tego, co zrobiła Lewica". Wildstein o porozumieniu ws. Krajowego Planu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 16:11
Dawid Wildstein skomentował na Twitterze burzę, jaką wywołało wtorkowe porozumienie Lewicy z szefem rządu. "To taka eskalacja nienawiści i szaleństwa, że każdy sensowny człowiek już widzi, że miejsce tego cyrku jest w wariatkowie" - napisał publicysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To dla nas wielka szansa i olbrzymie możliwości rozwoju". Gdańscy działacze PiS o Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 22:41
Gdyńscy działacze Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali w sobotę do wszystkich formacji politycznych o poparcie we wtorkowym głosowaniu ustawy o zasobach własnych Unii Europejskiej. - Polska może otrzymać z UE ok. 770 mld zł. Uchwalenie tych środków jest polską racją stanu - podkreślili.
rozwiń zwiń