X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Biden nie zamierza odpuszczać Rosji". Sakiewicz o polityce zagranicznej USA

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 11:37
- Pierwsze deklaracje Bidena były bardzo czytelne. On nie zamierza odpuszczać Rosji. Traktuje ją jako potencjalne zagrożenie dla NATO i całego systemu bezpieczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".
Tomasz Sakiewicz
Tomasz SakiewiczFoto: PR24/TB

Dziesiątego maja po południu przywódcy Bukareszteńskiej Dziewiątki spotykają się podczas szczytu w Rumunii. W wydarzeniu weźmie także prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. 

Czytaj także:
biały dom free shutt 1200.jpg
Szczyt prezydentów Bukareszteńskiej Dziewiątki. Prezydent USA zapowiedział swój udział

Jak poinformował Biały Dom, Biden wezwie do "bliższej współpracy z sojusznikami w Europie Środkowej oraz regionie Morza Bałtyckiego i Morza Czarnego w kwestii zakresu globalnych wyzwań".

Czytaj także:

Posłuchaj
11:44 [ PR1]PR1 (mp3) 9 maj 2021 08_22_53.mp3

Sojusznicy USA w Europie

Tomasz Sakiewicz wskazał, że "nowa administracja przywiązuje podobnie dużą wagę do tego, co dzieje się w Europie Środkowej, co administracja Donalda Trumpa". Podobne podejście - jak zauważył gość PR24 - reprezentuje również w kwestii sojuszników, czyli Polski i Rumunii. 

Czytaj także:
duda rumunia 1200.jpg
Szczyt Bukareszteńskiej Dziewiątki i spotkanie z polskimi żołnierzami. Andrzej Duda w Rumunii

- Wyraźnie widać, że obydwa kraje będą się stawały powoli kluczowymi sojusznikami Stanów Zjednoczonych w Europie, jeśli chodzi o ciężar zainteresowań inwestycji militarnych, jak i politycznych nakładów  - stwierdził dziennikarz. 

Sakiewicz odniósł się także do relacji amerykańsko-rosyjskich. - Pierwsze deklaracje Bidena były bardzo czytelne. On nie zamierza odpuszczać Rosji - podkreślił rozmówca i dodał, że prezydent USA traktuje Kreml jako "potencjalne zagrożenie dla NATO i całego systemu bezpieczeństwa".

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Tomasz Sakiewicz, "Gazeta Polska"

Data emisji: 10.05.2021

Godzina: 10.33

jbt

Czytaj także

Marek Budzisz: rosyjskie elity nie oczekują poprawy stosunków ze Stanami Zjednoczonymi

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 20:25
- To nie oznacza, że Rosjanie chcieliby przerwać dialog. Oni uważają, że mocarstwa powinny ze sobą rozmawiać i starać się szukać jakichś punktów wspólnych, a nawet jeśli ich nie znajdą, to sam dialog jest też istotny ze względu na interesy strategiczne - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert do spraw wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasador Wilczek: Joe Biden nie zapomina o stałych wyzwaniach bezpieczeństwa ze strony Moskwy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 07:42
- Prezydent Joe Biden za największe zagrożenie dla pozycji międzynarodowej USA uważa Chiny, ale jednocześnie nie zapomina o stałych wyzwaniach bezpieczeństwa ze strony Moskwy - ocenił ambasador RP w Stanach Zjednoczonych Piotr Wilczek.
rozwiń zwiń