X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Sprawy podatków będą doprecyzowywane na poziomie prac parlamentu". Patkowski o Nowym Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 14:50
- Zastanawiamy się nad rozwiązaniami atrakcyjnymi dla mikro i małych przedsiębiorców, ale będą też rozwiązania dzięki którym duże inwestycje będą lokować się w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Patkowski, wiceminister finansów. 
Elementy programowe Nowego Polskiego Ładu
Elementy programowe Nowego Polskiego ŁaduFoto: Facebook/PiS

Poznaliśmy założenia i pierwsze projekty Nowego Ładu, kompleksowego planu gospodarczo - społecznego przygotowanego przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Ma być on dźwignią po pandemii koronawirusa.

Gość PR24 powiedział, że kierunek jest taki, by maksymalnie uprościć opodatkowanie tzw. ryczałtem - Zastanawiamy się też nad rozwiązaniami atrakcyjnymi dla mikro i małych przedsiębiorców, ale będą też rozwiązania dzięki którym duże inwestycje będą lokować się w Polsce, tak by kraj się rozwijał i był atrakcyjny - powiedział.

firma spotkanie biznes 1200.jpg
Polski Ład stawia na ekspansję i rozwój firm. Ministerstwo Finansów proponuje przedsiębiorcom pakiet ulg

"Ulga lub brak opłaty"

Dodał, że jeśli chodzi o ryczałt, to rząd będzie kierował się tym, by przedsiębiorcy którzy nic nie zarobili w danym miesiącu, co najmniej mieli w tej mierze ulgi lub w ogóle nie płacili. - Jeśli natomiast chodzi o opodatkowanie na poziomie liniowym to trzeba pamiętać o spójności systemu, będzie to doprecyzowane wszystko na poziomie prac parlamentarnych - powiedział Piotr Patkowski.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że wszyscy drobni przedsiębiorcy, którzy zarabiają 5-6 tys. zł miesięcznie, na zmianach podatkowych związanych z podniesieniem kwoty wolnej skorzystają.

Ponadto ci, którzy zarabiają do 10 tys. zł, w przypadku gdy nie opłaca im się rozliczanie wg skali podatkowej lub podatku linowego, będą mogli przejść na tzw. ryczałt czyli podatek przychodowy. W ocenie premiera przyniesie to korzyści większe, niż wyniosą potencjalne straty z tytułu podwyższonej składki zdrowotnej.


Posłuchaj
10:31 PR24_mp3 2021_06_04-14-07-28.mp3 P. Patkowski o podatkach ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Piotr Patkowski (wiceminister finansów)

Data emisji: 04.06.2021

Godzina: 14:07 


Czytaj także

Zmiany w podatkach. Tejchman: strategicznie dobry ruch premiera i jego rządu

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 19:10
- Założenia zmian podatkowych są dobre i potrzebne, mogą bowiem wyeliminować patologie z rynku pracy - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Tejchman z "Dziennika Gazety Prawnej". Gościem audycji był też Jakub Maciejewski z tygodnika "Sieci". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Arak: Polski Ład gwarantuje, że 18 milionów Polaków zapłaci mniejsze podatki

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 15:47
- O potrzebie zmian w systemie podatkowym napisaliśmy szereg publikacji, raportów i badań, które pozwoliły przygotować propozycje, które znalazły się w Polskim Ładzie - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
rozwiń zwiń