X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Andrzej Gil o ustawach przyjętych przez Sejm: nie sądzę, żeby reakcja USA była tak mocna, jak deklaracje

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 08:39
- Jeśli ustawę o k.p.a. i ustawę medialną przeprowadzimy przez całą procedurę legislacyjną, to będzie dobrym rodzajem manifestacji, także wobec Stanów Zjednoczonych - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

1200.jpg
"Wynika z konieczności dostosowania prawa do wyroku TK". Prezydent o nowelizacji k.p.a.

Sekretarz stanu USA Antony Blinken wyraził "głębokie zaniepokojenie" przyjęciem przez polski Sejm nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego oraz ustawy o radiofonii i telewizji. O polskiej legislacji w kontekście stosunków międzynarodowych mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Andrzej Gil.

- Każdy akt prawny, który dotyka podmiotów zagranicznych, powinien być poważnie rozważony - podkreślił.

Posłuchaj
09:12 PR24_mp3 2021_08_12-07-49-56.mp3 Prof. Andrzej Gil o polskich ustawach w kontekście relacji ze Stanami Zjednoczonymi (24 Pytania/PR24)

Odnosząc się do przyjętych przez Sejm ustawy o k.p.a. i noweli ustawy medialnej, podkreślił, że dopiero "zobaczymy, jaka będzie realna reakcja strony amerykańskiej". - Teraz obserwujemy burzę medialną, ale to jest zupełnie inna sprawa - zaznaczył.

- Musimy manifestować na zewnątrz swoje dążenia. Jeśli przeprowadzimy ustawę o k.p.a. i ustawę medialną przez całą procedurę legislacyjną, to będzie dobre, bo będzie rodzajem manifestacji, także wobec Stanów Zjednoczonych - ocenił prof. Gil.

Pytany o możliwą reakcję USA na zmiany w polskim prawie, stwierdził, że "nie będzie ona tak mocna, jak głosi ostatnia deklaracja sekretarza stanu". - Nie sądzę, żeby poszło za tym coś, co mogłoby Polsce na dłużej zaszkodzić - skomentował gość PR24.

Więcej z nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: prof. Andrzej Gil (KUL)

Data emisji: 12.08.2021

Godz.: 7.48

kp

Czytaj także

"Oświadczenia amerykańskich polityków nie powinny wpływać na decyzje Polski". Wiceszef MSZ o ustawie medialnej

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 01:42
- Polski proces legislacyjny, decyzje parlamentu odbywają się w Polsce, a nie poza jej granicami - powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. W ten sposób odniósł się do oświadczenia grupy kongresmenów Izby Reprezentantów dotyczącego planowanej nowelizacji ustawy medialnej i losu telewizji TVN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Państwo powinno jak najmniej ingerować w ten rynek". Marek Balt o nowelizacji ustawy medialnej

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 08:00
- Jestem za tym, żeby uwolnić rynek medialny w Polsce, żeby polskie podmioty mogły dużo łatwiej ubiegać się o koncesje, żeby dziennikarze mogli bez ograniczeń przekazywać treści - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Balt, europoseł Lewicy, odnosząc się do projektu nowelizacji ustawy medialnej przegłosowanej w środę przez Sejm. 
rozwiń zwiń