more_horiz

"Donald Tusk wyciągnął go z antypolskiego marginesu". Krzysztof Wyszkowski o Leszku Millerze

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 15:11
 - Fakt, że tacy ludzie mają gigantyczne środki propagandowe, które Polskę znieważają, niszczą świadomość narodową i dezintegrują poczucie wspólnoty woła o pomstę do nieba i interwencję władz, które stoją na straży bezpieczeństwa kraju - mówił na antenie Polskiego Radia 24 były opozycjonista z czasów PRL Krzysztof Wyszkowski.
Audio
  • Wojciech Wyszkowski gościem Tadeusza Płużańskiego (Temat dnia/Gość PR24)
Krzysztof Wyszkowski
Krzysztof Wyszkowski Foto: PR24

Gość Polskiego Radia skomentował m.in. wywiad Leszka Millera na łamach "Wolnej Soboty", dodatku do "Gazety Wyborczej". "Dzisiaj nieprzekraczalną granicą jest kolaboracja z PiS. Nie traktuję PiS ja normalnej partii, która zdobywa demokratycznie władzę i potem demokratycznie ją oddaje, trzymając się rozwiązań konstytucyjnych. To partia ustrojowego przewrotu, która na miejsce demokracji liberalnej wprowadza autorytaryzm wyborczy, potem przyjdzie czas na dyktaturę” – mówił były premier. Jego zdaniem Jarosław Kaczyński to "człowiek bardzo niebezpieczny, tylko UE jeszcze mu przeszkadza – bez niej będzie mógł robić, co chce".

twitter lewica 1200.jpg
"Napięcie rośnie od pewnego czasu". Leszek Miller o sytuacji w Nowej Lewicy

Zdaniem Krzysztofa Wyszkowskiego Leszek Miller był w przeszłości agentem KGB. - Osobiście uważam, że to prawda. Donald Tusk wyciągnął go z antypolskiego marginesu do europarlamentu. To pokazuje, że interesy Niemiec i Rosji są wspólne. Chodzi o to, by szkodzić Polsce w imieniu tych dwóch imperialnych potęg. To bardzo ponure, odrażające i wstrętne - tłumaczył Wyszkowski. 

Posłuchaj
21:59 PR24 2021_09_05-14-06-27.mp3 Krzysztof Wyszkowski gościem Tadeusza Płużańskiego (Temat dnia/Gość PR24)

Wyraził też zdziwienie, że państwo dopuszcza takie osoby do funkcjonowania w życiu publicznym. - Przed II wojną światową, agentury jak Komunistyczna Partia Polski, a przecież Miller i podobni to kontynuacja tamtych zjawisk, były ścigane. Nie zleży mi na tym, żeby był represjonowany i siedział w wiezieniu.  Jednak fakt, że tacy ludzie mają gigantyczne środki propagandowe, które Polskę znieważają, niszczą świadomość narodową i dezintegrują poczucie wspólnoty woła o pomstę do nieba i interwencję  władz, które stoją na straży bezpieczeństwa kraju  - podsumował były opozycjonista. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Krzysztof Wyszkowski
Data emisji: 5.09.2021
Godzina emisji: 14.06

PR24

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem