more_horiz

"Główne decyzje zapadają w Moskwie". Prof. Piotr Grochmalski o działaniach Łukaszenki i Putina

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 15:50
- Element wojny hybrydowej jest tak skonstruowany, żeby uszczelnić granice strony białoruskiej. Chodzi o stworzenie muru pomiędzy Białorusią, a tymi Białorusinami, którzy uciekli przed reżimem Łukaszenki i Putina - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Piotr Grochmalski (politolog, ekspert ds. międzynarodowych).
Aleksandr Łukaszenka i Władimir Putin
Aleksandr Łukaszenka i Władimir Putin Foto: Shutterstock.com

Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Rik Daems ocenił, że na granicy z Białorusią mamy do czynienia ze "sztuczną migracją". Podczas wystąpienia w Senacie RP Daems odniósł się do sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Mówił, że to co tam się dzieje, "to przemyt osób zorganizowany przez władze białoruskie".

1200.jpg
"Skandaliczne ataki hybrydowe Białorusi". Przewodniczący ZP Rady Europy o sytuacji na wschodniej granicy

Zaznaczył, że Polska ma bardzo trudną sytuację na granicy z Białorusią. - To jest skandaliczne, skandaliczne - hybrydowe ataki ze strony władz białoruskich, które zwiększają migrację - mówił Rik Daems.

"Główne decyzje zapadają w Moskwie"

Prof. Piotr Grochmalski odniósł się do wtorkowej sytuacji, kiedy funkcjonariusze Straży Granicznej udzielili pomocy migrantce z Konga, która była w 8 miesiącu ciąży i dobrze mówiła po rosyjsku. - Widać wyraźnie, że tutaj główne decyzje zapadają w Moskwie - powiedział. 

Zdaniem politologa "wojna hybrydowa w tej filozofii rosyjskiej jest wojną totalną". - Ona wykorzystuje cierpienie ludzi oraz siłę medialną, zdolności do prowadzenia wojny informacyjnej - podkreślił ekspert ds. międzynarodowych. 

Posłuchaj
22:59 profesor.mp3 Prof. Piotr Grochmalski o atakach hybrydowych Aleksandra Łukaszenki i Władimira Putina ("Temat dnia/Gość PR24") 

W dalszej części rozmowy prof. Piotr Grochmalski wskazał, że "element wojny hybrydowej jest tak skonstruowany, żeby uszczelnić granice strony białoruskiej". - Chodzi o stworzenie muru pomiędzy Białorusią, a tymi Białorusinami, którzy uciekli przed reżimem Łukaszenki i Putina - powiedział. 

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Tadeusz Płużański

Gość: Prof. Piotr Grochmalski (politolog, ekspert ds. międzynarodowych)

Data emisji: 07.10.2021

Godz. emisji: 14:33


IAR/PAP/nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem