more_horiz

"Konsekwentnie dążymy do podwyższania wynagrodzenia". Piontkowski o zarobkach nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 16:50
- Trzeba wyraźnie powiedzieć, że resort edukacji od kilku lat konsekwentnie dąży do tego, żeby podwyższać wynagrodzenia nauczycieli. To przyniosło już efekty w poprzednich latach - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji.
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: PR24/AK

Forum Związków Zawodowych i oświatowa Solidarność zdecydowały, że będą razem działać przeciwko propozycjom MEiN dotyczącym zmian m.in. w systemie wynagradzania i czasu pracy nauczycieli. We wspólnym stanowisku poinformowały, że zdecydowanie odrzucają propozycje resortu edukacji.

shutterstock_nauczyciel szkoła 1200.jpg
Dziś Dzień Edukacji Narodowej. Wyróżnia pracę nauczycieli i przypomina pionierską historię Polski

Przyszłość

Wiceminister edukacji powiedział, że resort dostrzega wagę i znaczenie nauczycieli i dąży do podwyższania ich pensji. - Trzeba wyraźnie powiedzieć, że resort edukacji od kilku lat konsekwentnie dąży do tego, żeby podwyższać wynagrodzenia nauczycieli. To przyniosło już efekty w poprzednich latach - powiedział.

To od podejścia nauczycieli do pracy zależy to, jak będzie wyglądała Polska za kolejne kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Przyszłość zależy od tego, jakimi wartościami i wiedzą będą dysponować nasze dzieci - dodał.

Czytaj także:

Dariusz Piontkowski podkreślił, że Polski Ład ma w swoich rozwiązaniach programy dla edukacji. Część z nich już została wdrożona. - Rządowy program Laboratoria Przyszłości jest częścią Polskiego Ładu. Podobnie program, który ma za zadanie dofinansowywanie wycieczek szkolnych. Widać, że część zadań z Polskiego Ładu już realizujemy - zaznaczył 

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
21:33 _PR24_AAC 2021_10_14-15-07-28.mp3 Dariusz Piontkowski o sytuacji oświaty ("Gość PR24")

 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Dariusz Piontkowski (wiceminister edukacji i nauki)

Data emisji: 14.10.2021

Godzina: 15:07

dz


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem