X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sytuacja pandemiczna w Polsce. Prof. Boroń-Kaczmarska: liczba osób zaszczepionych będzie się zwiększała

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 21:35
- Wiele osób pyta się mnie, czy mogą się szczepić pomimo chorób czy infekcji. Ogólnie jest zainteresowanie szczepieniami. Wiele zależy od wiedzy i postawy lekarza. Myślę, że odsetek szczepień będzie powoli się zwiększał - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalista chorób zakaźnych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Tomasz Kudala/Shutterstock

- Ostatniej doby wykryto 3000 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 60 osób chorujących na COVID-19 - poinformował Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w województwach lubelskim, mazowieckim i podlaskim.

szczepionka_pap_1200.jpg
Co się stanie, gdy zmieszamy szczepionki przeciw COVID-19? Są nowe badania

Stan pandemii

Prof. Anna Boroń-Kaczmarska powiedziała, że za rozwojem pandemii stoi kilka zmiennych. - Pandemia trwa. Ciągle jeszcze nie zwija się w sposób znaczący. Wiemy wszyscy, że wpływ na jej rozwój mają przede wszystkim szczepienia. Są takie rejony świata, gdzie odsetek osób zaszczepionych jest niski. Trudno jest zatem przewidzieć liczby nowych zakażeń - powiedziała.

- Wydaje się jednak, że liczba wykrywanych zakażeń nie będzie tak wysoka, jak jeszcze niedawno prognozowano. Myślę, że za takim stanem rzeczy będzie stało to, że ponad 50 proc. Polaków jest zaszczepionych - dodała.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 można obserwować ogólne zainteresowanie zaszczepieniem się przeciw koronawirusowi. - Wiele osób pyta się mnie, czy mogą się szczepić pomimo chorób czy infekcji. Ogólnie jest zainteresowanie szczepieniami. Wiele zależy od wiedzy i postawy lekarza. Myślę, że odsetek szczepień będzie powoli się zwiększał - powiedziała.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania

Posłuchaj
25:03 PR24 2021_10_14-20-33-40.mp3 prof. Anna Boroń-Kaczmarska o sytuacji pandemicznej w Polsce ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Mateusz Drozda

Gość: prof. Anna Boroń-Kaczmarska (specjalista chorób zakaźnych)

Data emisji: 14.10.2021

Godzina: 20:33

dz

Czytaj także

Prof. Zajkowska: osoby, które zachorowały po szczepieniu, mają zdecydowanie łagodniejszy przebieg COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 20:53
- Chodzenie bez maseczek nie zaczaruje rzeczywistości, nośmy je, bo one chronią zdrowie nasze i innych. Zachęcam też do szczepień, im więcej z nas zaszczepi się przeciw COVID-19, tym lepiej - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Joanna Zajkowska, podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik MZ: liczba szpitali tymczasowych i łóżek covidowych będzie systematycznie zwiększana

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 14:15
- W Polsce działa 14 szpitali tymczasowych przeznaczonych do walki z COVID-19. W związku z wnioskiem woj. wielkopolskiego będzie ich 15 - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył, że liczba szpitali będzie systematycznie zwiększana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Centra handlowe "wracają do gry". Rośnie liczba klientów, którzy wydają więcej niż przed pandemią

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 16:30
Po ostatnim lockdownie odwiedzalność centrów handlowych rośnie, choć nadal jest niższa niż w 2019 r.; jednocześnie obroty zbliżają się do poziomów sprzed pandemii, a średnie wydatki osób odwiedzających centra handlowe są nawet wyższe - wynika z raportu Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH).
rozwiń zwiń