X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Protest związkowców z Turowa w Luksemburgu. Ilnicki: Solidarność nie godzi się na zabicie kopalni

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 15:51
- Decyzja TSUE ws. kopalni Turów została podjęta jednoosobowo jak w dyktaturze, nie ma na to naszej zgody - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Ilnicki, szef Solidarności w kopalni Turów.
PGE, Elektrownia Turów
PGE, Elektrownia TurówFoto: PGE Polska Grupa Energetyczna/Twitter

Związkowcy jadą bronić "Turowa" w Luksemburgu. Mogą już się pakować bowiem otrzymali zgodę na manifestację przed TSUE. Akcja planowana jest na piątek 22 października na godzinę 10:00.

Gość PR24 przypomniał, że związkowcy chcą wręczyć postanowienie o zamknięciu tego Trybunału, "tak jak druga strona chce zamykać nasze zakłady pracy, kopanie, elektrownie, odbierając dostęp do energii elektrycznej".

- Dostaliśmy zgodę na uczestnictwo w tym proteście dwóch tysięcy ludzi, w piątek odbywają się posiedzenia Trybunału, nie chcemy protestować przed pustym budynkiem, chcemy też go zamknąć ponieważ jest to Trybunał niesprawiedliwości, jednoosobowo, jak w dyktaturze, postanowiono zabić kopalnię i ludzi w niej pracujących - powiedział Wojciech Ilnicki.


Andrej Babisz free shutterstock 1200.jpg
Andrej Babisz może zostać prezydentem Czech? Ekspert: nie ma dla niego realnego kontrkandydata

"Wyrok TSUE oderwany od rzeczywistości"

Jak poinformowano wcześniej, przygotowywany jest także wniosek do prokuratury z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przez wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości UE, Rosarię Silva de Lapuerta, przestępstwa narażenia życia i zdrowia mieszkańców Bogatyni, pracowników kopalni i elektrowni Turów. Wniosek ma zostać przekazany do prokuratury w najbliższych dniach.

Trybunał Sprawiedliwości UE postanowił, że Polska ma płacić Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Po tej decyzji rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że polski rząd nie zamknie kopalni w Turowie.

- Polska nie powinna płacić żadnych kar, ponieważ wyrok TSUE jest oderwany od rzeczywistości. Nie ma też co oczekiwać, że oligarcha, premier Babisz przestanie być premierem i ktoś rozsądny dojdzie do władzy, ktoś kto będzie chciał porozumieć się z Polską. Decyzje tego człowieka są niepoważne, niepoważna jest też decyzja sędziny, która wyrok na kopalnię wydała - podkreślił  szef Solidarności w kopalni Turów. 

Posłuchaj
08:28 PR24_mp3 2021_10_18-15-20-40.mp3 W. Ilnicki o proteście związkowców z Turowa w Luksemburgu ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Wojciech Ilnicki, szef Solidarności w kopalni Turów

Data emisji: 18.10.2021

Godzina: 15:20


Czytaj także

"Czesi wiedzą, że jesteśmy w sytuacji podbramkowej". Marszałkowski o sporze wokół kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 19:13
- Każdy kolejny dzień niepodpisania porozumienia oznacza naliczanie kar, które nałożył na nas Trybunał Sprawiedliwości UE. Czesi są w wygodnej sytuacji - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Marszałkowski (portal BiznesAlert.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To jest bezczelne". Smoliński o propozycji Czech ws. kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 09:51
- Propozycja Czechów jest bezczelna. Jak można coś takiego nam oferować, wiedząc, że to jest nie do zrealizowania - powiedział w audycji "Dwie strony" na antenie Polskiego Radia 24 Kazimierz Smoliński, poseł PiS. Gościem audycji był także poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jaros.
rozwiń zwiń