X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Macierewicz o Marszu Niepodległości: pokazuje, dla jak wielu Polaków najważniejsza jest niepodległość

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2021 13:32
- Marsz Niepodległości jest największym wydarzeniem tego typu nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Ono przypomina nam o niepodległości Polski i pokazuje, dla jak wielu Polaków działanie na rzecz niepodległości jest rzeczą kluczową - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS.
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia "Marsz Niepodległości". Tym samym sąd uwzględnił odwołanie warszawskiego ratusza w tej sprawie.

marsz niepodległości 1200 shutterstock.jpg
Zmiana ws. Marszu Niepodległości. Sąd przychylił się do odwołania warszawskiego ratusza

"Olbrzymie znaczenie"

Antoni Macierewicz powiedział, że Marsz Niepodległości jest bardzo ważnym wydarzeniem, które mimo wszystko powinno się odbyć. - Marsz ma olbrzymie znaczenie, a próba zabronienia go pokazuje, jak formacja antypaństwowa i antynarodowa próbuje używać bezprawnie prawa do działań także antypolskich. To nie będzie skuteczne. Apeluję, żebyśmy nie dali się sprowokować na tym marszu.

Czytaj także:

Polityk podkreślił, że "Marsz Niepodległości jest największym wydarzeniem tego typu nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Ono przypomina nam o niepodległości Polski, ale pokazuje także, dla jak wielu Polaków działanie na rzecz niepodległości jest rzeczą kluczową".

- Cechą charakterystyczną tego marszu jest jego charakter rodzinny. To nie jest demonstracja polityczna, ale narodowa. Łączy wszystkie formacje polityczne, dla których niepodległość jest najważniejsza, i łączy wszystkie pokolenia - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
23:54 PR24_mp3 2021_10_30-13-05-29.mp3 Antoni Macierewicz m.in. o Marszu Niepodległości (Gość PR24)

 

***

Audycja: "Temat dnia"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Antoni Macierewicz (wiceprezes PiS)
Data emisji: 30.10.2021
Godzina emisji: 13.05

dz

Czytaj także

Zgoda na Marsz Niepodległości uchylona. Lisicki: niedojrzała próba wtrącania się w sprawy polityczne

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 14:15
- Zarówno ten pierwszy, jak i drugi wyrok z punktu widzenia prawnego, logicznego i zasad współżycia społecznego nie dają się obronić. To, że te wyroki zapadają w takim kształcie, można przypisać wyłącznie kwestii politycznej i niechęci do szeroko rozumianej sfery rządzącej - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy", pytany o sprawę wyroku ws. Marszu Niepodległości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To zagranie czysto polityczne". Łukasz Jankowski o decyzji ws. Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 15:19
- Wydaje się, że przy okazji Marszu ratusz bardzo usilnie stara się podgrzać atmosferę - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bąkiewicz zapowiada pozwy wobec polityków i dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 19:19
Szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz zapowiedział kroki prawne wobec osób, których działania godzą w jego dobre imię. Wymienił m.in. opozycyjnych polityków oraz dziennikarzy.
rozwiń zwiń