more_horiz

"Na nowo muszą budować umiejętności społeczne". Ołtarzewski o psychologicznych skutkach pandemii wśród młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2021 16:56
- Na nowo muszą budować umiejętności społeczne, które w dalszym ciągu u młodych osób nie są w pełni wykształcone. To później powoduje problemy - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Ołtarzewski (Przystań Psychologiczna, psychoterapeuta terapii uzależnień).
Jarosław Ołtarzewski przypomina, że młodzież nie ma w pełni wykształconych zachowań społecznych
Jarosław Ołtarzewski przypomina, że młodzież nie ma w pełni wykształconych zachowań społecznych Foto: Shutterstock

O jakości pracy w czasie epidemii koronawirusa i związanej z nią izolacji społecznej mówił gość PR24- Jarosław Ołtarzewski - psychoterapeuta uzależnień. 

- Wiadomo, że jeżeli nie ma innej możliwości to praca online jest jakimś rozwiązaniem. Natomiast z mojej perspektywy i doświadczenia wynika, że jednak spotkanie twarzą w twarz jest dużo bardziej skuteczne. (...) Dużo bardziej efektywna jest praca, widząc osobę na żywo - podkreślił ekspert.

Psychoterapeuta skomentował także wpływ pandemii na uczniów.

- Na nowo muszą budować umiejętności społeczne, które w dalszym ciągu u młodych osób nie są w pełni wykształcone. To później powoduje problemy w kontaktach międzyludzkich, z rówieśnikami, problemy w szkołach, kwestie odzywania się wstydu (...) inne sprawy, które wiążą się z długotrwałym siedzeniem przed komputerem.


Posłuchaj
10:09 PR24_mp3 2021_12_19-15-48-35.mp3 Jarosław Ołtarzewski o psychologicznych skutkach pandemii wśród nastolatków ("Temat dnia/Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Jarosław Ołtarzewski (Przystań Psychologiczna, psychoterapeuta terapii uzależnień) 

Data emisji: 19.12.2021

Godzina: 15.48

kmp

Zobacz także

Zobacz także