more_horiz

Weto prezydenta. Prof. Domański: nie można mówić w tym przypadku o zdradzie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 15:00
- Wszyscy politycy PiS zdają sobie sprawę, że nie warto rozszerzać pól potencjalnego konfliktu oraz napięć społecznych i zagrożeń, z którymi Polacy się stykają - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Henryk Domański, socjolog. 
Prof. Henryk Domański
Prof. Henryk DomańskiFoto: PR24

Prezydent Andrzej Duda postanowił zawetować ustawę medialną. - Odmawiam podpisania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Zamykam ten temat. Oddaję Sejmowi do ponownego rozpatrzenia - zapowiedział prezydent Andrzej Duda. 

Wielu komentatorów upatruje w tym geście rozłam pomiędzy PiS-em, a Andrzejem Dudą. Do tematu odniósł się prof. Domański. 

Posłuchaj
13:11 PR24_mp3 2021_12_28-13-34-18_DOMAŃSKI.mp3 Prof. Henryk Domański o zawetowaniu przez prezydenta ustawy medialnej ("Temat dnia/Gość PR24") 

- Mówienie o zdradzie jest dosyć ryzykowne, biorąc pod uwagę, że w samym obozie Zjednoczonej Prawicy, czy PiS były różnice między politykami, którzy decydują o tego typu kwestiach. Wydaje się, że wszyscy, w gruncie rzeczy, brali pod uwagę te argumenty, które przedstawił prezydent za tym, by tę ustawę zawetować.     

***

Andrzej Duda mówił, że przy podejmowaniu decyzji w sprawie tej nowelizacji brał pod uwagę między innymi ochronę prawa własności i swobodę działalności gospodarczej. Mówił także o polsko-amerykańskiej umowie z 1990 roku o wzajemnych stosunkach gospodarczych, która gwarantuje ochronę wzajemnych inwestycji. Wskazywał też na konieczność dochowania zawartych umów, wskazując na udzieloną niedawno stacji TVN 24 koncesję.

Więcej w nagraniu. 

***

AudycjaTemat dnia / Gość PR24

Prowadził: Antoni Trzmiel 

Gość: prof. Henryk Domański 

Data emisji: 28.12.2021

Godzina emisji: 13.34

kmp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem