more_horiz

"Niemcy nie pytają swoich partnerów o pozwolenie". Rybińska o Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 16:13
- W tej chwili toczy się gra pomiędzy Berlinem a Brukselą w sprawie procesu pozwoleń na uruchomienie gazociągu - skomentowała na antenie Polskiego Radia 24 Aleksandra Rybińska, dziennikarka tygodnika "Sieci".
Aleksandra Rybińska
Aleksandra RybińskaFoto: PR24

W audycji mowa była m.in. o gazociągu Nord Stream 2. Rybińska przypomniała w tym kontekście, że "Berlin prowadzi swoją politykę, nie pytając swoich partnerów" o zgodę. Przypomniała, że kwestie interesu niemieckiego nie podlegają negocjacjom. - Niemcy prowadzą politykę samodzielnie. Oczywiście mają partnerów jak chociażby Austria, która jest w Nord Stream II AG. Poza tym jest to polityka prowadzona całkowicie jednostronnie - podkreśliła.

Gość audycji przypomniała, że gazociąg został już zbudowany i w tej chwili toczy się "gra pomiędzy Berlinem a Brukselą w sprawie procesu pozwoleń" na jego uruchomienie. - Ten projekt był zgodny z regulacjami unijnymi dotyczącymi rynku energetycznego - podkreśliła.

Czytaj także:

Posłuchaj
20:24 PR24_mp3 2022_01_12-15-08-14.mp3 Aleksandra Rybińska o polityce Niemiec oraz Nord Stream II (Temat dnia/Gość PR24) 

***

AudycjaTemat dnia / Gość PR24

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: Aleksandra Rybińska ("Sieci")

Data emisji: 12.01.2022

Godzina emisji: 15.08

st

Zobacz także

Zobacz także