more_horiz

Prof. Szuster-Ciesielska o ekspertach z różnych dziedzin w nowej radzie ds. walki z epidemią: to dobry pomysł

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2022 21:29
- Pomysł, aby do tej rady weszły osoby z innych dziedzin - ekonomiści czy też osoby reprezentujące nauki społeczne, jest dobry. Może dzięki temu uda się wypracować jakiś konsensus - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska, wirusolog i immunolog z UMCS. 
Premier podziękował za współpracę odchodzącym członkom Rady Medycznej
Premier podziękował za współpracę odchodzącym członkom Rady MedycznejFoto: twitter.com/PremierRP

Zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego "dotarła do nas piątą fala pandemii". - Mamy w ostatnim czasie wzrosty zakażeń. Nie widać czynników, które przemawiałyby za odwróceniem tej tendencji – powiedział szef resortu w poniedziałek podczas konferencji prasowej.

Podkreślił również, że przy premierze zostanie powołana nowa rada ds. walki z koronawirusem. Będzie ona szerszą formułą niż dotychczasowa Rada Medyczna, której większość członków zrezygnowała z dalszej pracy. W nowej radzie, oprócz lekarzy, znajdą się m.in. ekonomiści i socjolodzy.

Zdaniem rozmówczyni PR24 "członkowie rady, którzy zrezygnowali, to była naprawdę czołówka polskich lekarzy".

"To najlepsi z najlepszych"

- To najlepsi z najlepszych, więc trudno będzie ich zastąpić - przez osoby, które miałyby takie doświadczenie i taką wiedzę. Zresztą wśród tej rady nie byli tylko sami lekarze. Wspomnę tutaj naszego znakomitego wirusologa prof. Krzysztofa Pyrcia. Te osoby będzie trudno zastąpić - powiedziała prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska.

- Natomiast sam pomysł, aby do tej rady weszły osoby z innych dziedzin, właśnie ekonomiści czy też osoby reprezentujące nauki społeczne jest dobrym pomysłem. Może dzięki temu uda się wypracować jakiś konsensus - dodała.

Jak zaznaczyła, "szkoda, że nie zrealizowano tego pomysłu w trakcie tworzenia tej, ustępującej rady". - Pojawia się pytanie, czy tym razem zalecenia, sugestie nowej rady będą respektowane - podsumowała. 

Zobacz także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
25:03 PR24 2022_01_17-20-33-38.mp3 prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska o Radzie Medycznej (Temat dnia) 

***

AudycjaŚwiat w powiększeniu

Prowadził: Piotr Wąż

Gośćprof. Agnieszka Szuster-Ciesielska (wirusolog i immunolog - UMCS)

Data emisji: 17.01.2022

Godz. emisji: 20.33

bartos

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem