more_horiz

Jarmark Kultury Urzecza. Magdalena Mich: ma ponad 300-letnią tradycję

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2022 08:03
- Mikroregion Urzecza ukształtował się wzdłuż obu brzegów Wisły, od Saskiej Kępy w dół po Pilicę, Wilgę i Czersk i tak naprawdę w czasie, gdy on wykształcał swoją mikrokulturę, rzeka Wisła ludzi nie dzieliła, ale łączyła, ponieważ zimą łatwiej było przejechać na drugą stronę Wisły przez zamarzniętą rzekę niż drogą kołową - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 etnograf Magdalena Mich.
W planie wydarzenia są n.in. warsztaty dotyczące ginących zawodów
W planie wydarzenia są n.in. warsztaty dotyczące ginących zawodówFoto: mat.prasowe

O Jarmarku Kultury Urzecza, historii i kulturze ludowej nadwiślańskiego mikroregionu Urzecza opowiadała na antenie Polskiego Radia 24 etnograf Magdalena Mich. Jak podkreśliła, "jarmark ma ponad 300-letnią tradycję". 

"Wisła łączyła ludzi"

- Mikroregion Urzecza ukształtował się wzdłuż obu brzegów Wisły, od Saskiej Kępy w dół po Pilicę, Wilgę i Czersk i tak naprawdę w czasie, gdy on wykształcał swoją mikrokulturę, rzeka Wisła ludzi nie dzieliła, ale łączyła, ponieważ zimą łatwiej było przejechać na drugą stronę Wisły przez zamarzniętą rzekę niż drogą kołową - powiedziała. 

Magdalena Mich zaznaczyła, że podczas jarmarku będzie można skosztować regionalnych specjałów oraz dowiedzieć się więcej na temat historii i kultury regionu, m.in. poprzez różnego rodzaju warsztaty czy spektakle filmowe oraz koncerty.

Tegoroczna edycja jarmarku odbędzie się w samym sercu Konstancina-Jeziorny w Parku Zdrojowym. Gwiazdą Jarmarku Kultury Urzecza będzie zespół OREADA spod Łodzi. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Na godzinę 16.00 zaplanowano wspólne oglądanie bajki dla dzieci "Legendy wiślane". O godzinie 17.00 rozpocznie się koncert zespołu OREADA, a o godzinie 18.30 na sali widowiskowej w Hugonówce pokaz filmu "Zaginione Urzecze".

Posłuchaj
10:10 jarmakr.mp3 Magdalena Mich o Jarmarku Kultury Urzecza ("Temat dnia / Gość PR24") 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadziła: Maja Kulczyńska

Gość: Magdalena Mich (etnograf, KD Kultury)

Data emisji: 15.05.2022

Godzina emisji: 7.20

nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem