more_horiz

Będzie "tarcza dla pogranicza". Prof. Mączyńska: to odpowiedź na oczekiwania lokalnych przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 14:17
- Nie znam szczegółów tego, co zostanie wprowadzone, a diabeł, jak zwykle, tkwi w szczegółach (...), Ale generalnie ten kierunek i ta inicjatywa jest słuszna i chyba niezbędna, bo rzeczywiście przedsiębiorcy np. z rejonów Białowieży (...) stracili, zwłaszcza przedsiębiorstwa turystyczne gastronomiczne, hotele - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Elżbieta Mączyńska, odnosząc się do pomysłu stworzenia "tarczy dla pogranicza".
Prof. Elżbieta Mączyńska
Prof. Elżbieta MączyńskaFoto: Polskie Radio 24

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda zapowiedział wprowadzenie "tarczy dla pogranicza", która skierowana ma być do przedsiębiorców z terenów przygranicznych, którzy ponieśli straty w związku z ograniczeniem ruchu w pasie przygranicznym, co było spowodowane atakiem hybrydowym na polską granicę z terenów Białorusi. W Polskim Radiu 24 komentowała to prof. Elżbieta Mączyńska.

Ekonomistka podkreśliła, że jest to odpowiedź na oczekiwania lokalnych przedsiębiorców, którzy "od dawna sygnalizowali, że tracą możliwości prowadzenia w pełnym wymiarze swojej działalności ze względu właśnie na sytuację przy granicy".

- Nie znam szczegółów tego, co zostanie wprowadzone, a diabeł, jak zwykle, tkwi w szczegółach, więc nie chcę i nie mogę mówić o szczegółach. Ale generalnie ten kierunek i ta inicjatywa jest słuszna i chyba niezbędna, bo rzeczywiście przedsiębiorcy np. z rejonów Białowieży (...) stracili, zwłaszcza przedsiębiorstwa turystyczne gastronomiczne, hotele itd. Dlatego moim zdaniem to jest zasadne i potrzebne - podkreśliła prof. Mączyńska.

Gość audycji mówiła także o zmianach w systemie podatkowym, przede wszystkim o podatku PIT, który w swoim niższym progu zostanie obniżony do 12 proc.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:57 PR24_mp3 2022_06_22-13-07-04_Mączyńska.mp3 Prof. Elżbieta Mączyńska o "tarczy dla pogranicza" i o 12-procentowym podatku PIT ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Magdalena Złotnicka
Gość: prof. Elżbieta Mączyńska (prezes PTE, wykładowca SGH)
Data emisji: 22.06.2022
Godzina emisji: 13.07

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także