more_horiz

Objazd Polski przez polityków PiS. Gelberg: sprawdzona i najlepsza forma kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2022 14:24
- Robienie kampanii wyborczej jedynie w internecie czy w środkach masowego przekazu jest zawodne. Tutaj bezpośredni kontakt z ludźmi, rozmowa, podanie ręki jest znacznie skuteczniejsze - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Gelberg, dziennikarz, szef Radia Solidarność. 
Andrzej Gelberg: objazd Polski przez polityków jest to sprawdzona i najlepsza metoda wyborcza
Andrzej Gelberg: objazd Polski przez polityków jest to sprawdzona i najlepsza metoda wyborczaFoto: shutterstock/DarSzach

Obecnie jednym z głównych tematów w naszym kraju jest objazd Polski przez polityków PiS, a zwłaszcza prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Wczoraj był on między innymi w Toruniu, a dzisiaj w Grudziądzu. W Polskim Radiu 24 Andrzej Gelberg mówił o tym, czy tour po Polsce jest dobrą strategią na nadchodzące wybory. 

"Jest to sprawdzona i najlepsza metoda wyborcza"

Już na wstępie swojej wypowiedzi dziennikarz oraz szef Radia Solidarność powiedział, że już od dawna nie widział Jarosława Kaczyńskiego w tak znakomitej formie. - Jest wyluzowany, dowcipny, zdystansowany wobec siebie - wyliczał. 

Z kolei odnosząc się do metody wyborczej, wybranej przez Prawo i Sprawiedliwość, powiedział, że taka sama metoda jest stosowana od dawien dawna przez Amerykanów. - Przecież świeżo wybrany prezydent, zaraz po wygranej, powiedział, że od następnego dnia bierze się za kampanię wyborczą na następną kadencję. On też objeżdżał całe Stany Zjednoczone, kraj, który jest większy od Polski - powiedział gość Polskiego Radia 24 i dodał, że w USA dziennikarze czasem notują, ilu osobom przyszły prezydent podał rękę, "i idzie to setki tysięcy, jak nie miliony". - Jest to sprawdzona metoda - stwierdził gość Polskiego Radia 24. 

W jego ocenie robienie kampanii wyborczej jedynie w internecie czy w środkach masowego przekazu jest zawodne. - Tutaj bezpośredni kontakt z ludźmi, rozmowa, podanie ręki jest znacznie skuteczniejsze - zaznaczył Andrzej Gelberg. 

Posłuchaj
14:55 PR24_AAC 2022_06_26-13-12-12.mp3 Andrzej Gelberg: objazd Polski przez polityków to sprawdzona i najlepsza metoda wyborcza (Temat dnia/Polskie Radio 24)

Czytaj więcej:

Gościem Tadeusz Płużański w Polskim Radiu 24 był również dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Piłsudskiego, który powiedział, że metoda, którą obecnie stosuje PiS, jest nawiązaniem do dwóch wcześniejszych zwycięskich kampanii parlamentarnych. - Ten objazd kraju, spotkania z obywatelami, przyniosły Prawu i Sprawiedliwości sukces i w tej chwili prezes Jarosław Kaczyński odwołuje się do tego modelu - podkreślił gość PR24.  

W jego ocenie obecne wyjazdy Jarosława Kaczyńskiego służą wzmocnieniu i aktywizacji struktur Zjednoczonej Prawicy w terenie. 

Posłuchaj
25:43 PR24_AAC 2022_06_26-13-33-04.mp3 Dr Andrzej Anusz: już wcześniej objazd kraju, czyli spotkania z obywatelami, przyniosły Prawu i Sprawiedliwości sukces (Temat dnia/Polskie Radio 24)

Więcej w nagraniach.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzi: Tadeusz Płużański

Goście: Andrzej Gelberg, dziennikarz, szef Radia Solidarność, i dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Piłsudskiego 

Data emisji: 26.06.2022

Godzina emisji: 13.06, 13.33

nj

Zobacz także

Zobacz także